Bartosz Głąb
Miłosz Matysik i Patryk Makuch w meczu PKO Ekstraklasy.
Miłosz Matysik i Patryk Makuch w meczu PKO Ekstraklasy. Andrzej Banas / Polska Press
Polacy za granicą. Miłosz Matysik zadebiutował w Arisie Limassol w meczu 19. kolejki ligi cypryjskiej. Jego drużyna pokonała w derbowej rywalizacji Apollon Limassol 1:0. Polak pojawił się na murawie w 77. minucie.

Polacy za granicą. Miłosz Matysik zadebiutował w Arisie Limassol

Liga cypryjska swoje mecze rozgrywa niemal bez przerwy. Przerwa w rozgrywkach miała miejsce jedynie między świętami Bożego Narodzenia, a Sylwestrem. Aris Limassol pierwszy oficjalny mecz w tym roku zagrał już 3 stycznia. Wtedy na ławce rezerwowych zasiadł pozyskany z Jagiellonii Białystok Miłosz Matysik.

Zaledwie cztery dni później 19-letni Polak znowu znalazł się tylko wśród zmienników. Jednak w niedzielę 14 stycznia wreszcie doczekał się swojej szansy i pojawił się na murawie. Polski obrońca wszedł na murawę w 77. minucie zmieniając szwedzkiego napastnika - Leo Bengtsson.

Polacy za granicą. Miłosz Matysik z debiutem. Jego zespół wygrał derbowe starcie

Polak pojawił się na boisku przy stanie 1:0 dla swojego zespołu w niezwykle ważnym meczu derbowym przeciwko Apollonowi Limassol. Rezultat do końca nie uległ już zmianie i Aris mógł cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Aktualny mistrz kraju w tabeli zajmuje 3. miejsce ze stratą czterech "oczek" do liderującego APOEL-u Nikozja.

Oprócz Matysika, w 86. minucie na murawie pojawił się również Mariusz Stępiński. Natomiast najlepszy z Polaków w Arisie - Karol Struski, znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie. Dla aktualnego mistrza kraju to było drugie zwycięstwo z rzędu.