Jakub Maj
Jakub Maj
ispor/Twitter
Polacy za granicą. Patryk Szysz po przeprowadzce to Turcji nie strzela często. W środowym meczu z Galatasaray Polak pokazał, że nadal pamięta jak w perfekcyjny sposób wykończyć sytuację. 25-latek strzelił dwie bramki w ćwierćfinale Pucharu Turcji.

Patryk Szysz opuścił Polskę w 2022 roku

Patryk Szysz to napastnik urodzony w 1998 roku. Bardzo dobra postawa w Zagłębiu Lubin sprawiła, że napastnikiem zainteresowało się kilka polskich zespołów z Ekstraklasy. Ostatecznie Szysz postanowił wyjechać za granicę i kontynuować karierę w lidze tureckiej w barwach Basaksehiru.

Patryk Szysz w nowym zespole pełni rolę rezerwowego. W obecnym sezonie w rozgrywkach ligowych ma na swoim koncie 21 występów, dwie bramki i trzy asysty. W Süper Lig zagrał tylko 585 minut.

Patryk Szysz otworzył wynik spotkania w meczu pucharowym

Trener Emre Belözoğlu postanowił, że da szansę Polakowi od pierwszej minuty w starciu pucharowym z Galatasaray. Stawka była duża, gdyż środowy mecz to ćwierćfinał "Türkiye Kupasi" (Pucharu Turcji). Patryk Szysz odwdzięczył się najlepiej jak mógł - już w 12. minucie 25-latek otworzył wynik spotkania.

Polak bardzo dobrze wybiegł za linię obrońców na lewym skrzydle i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Golkiper nie miał szans z bardzo precyzyjnym strzałem 25-latka.

W drugiej połowie Polak dorzucił jeszcze jedno trafienie. Jego zespół wygrał ostatecznie 3:2!

W ekipie Galatasaray roi się od gwiazd. Na placu gry w ćwierćfinale byli tacy zawodnicy jak: Icardi, Mertens, Zaniolo, Torreira czy Muslera - żywa legenda tureckiego klubu.

Galatasaray - Basaksehir 2:3

Bramki: Szysz (12', 66'), Ayhan (20'), Aleksic (30'), Icardi (51')