(vp)
Kapitan Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz zdobył w Częstochowie 11 punktów i zajął 4. miejsce. Paweł Wańczko
W piątek (6 lipca) w Częstochowie rozegrano półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zawody wygrał Bartosz Smektała. Awans do finału wywalczył tylko jeden zawodnik Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz.

Kapitan Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz zdobył w Częstochowie 11 punktów i zajął 4. miejsce. Przed nim znaleźli się tylko zwycięzca zawodów Bartosz Smektała (14 puntów), Maksym Drabik (13) oraz Janusz Kołodziej (13). Pepe wygrał aż trzy z pięciu biegów, raz był drugi, a raz przyjechał ostatni.

Jeśli chodzi o pozostałych zawodników Falubazu, to nie mogą zaliczyć tych zawodów do udanych. Grzegorz Zengota wywalczył tylko 6 punktów i zajął dopiero 10. miejsce. Tuż za nim uplasował się Sebastian Niedźwiedź, który miał identyczny dorobek punktowy.