Polonia przegrała ważny mecz [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Polonia Bydgoszcz - Wanda Kraków
Polonia Bydgoszcz - Wanda Kraków Jarosław Pabijan
Bydgoscy żużlowcy ulegli na własnym torze Wandzie Kraków 25:35 w meczu Nice 1. Ligi Żużlowej. Polonia ma na koncie wygraną i trzy porażki.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Bartosza Bietrackiego, byłego żużlowca Polonii, który odszedł od nas w ubiegłym tygodniu. Popularny „Flaming” miał zaledwie 22 lata, jego największym sukcesem było srebro młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych.

Gospodarze musieli mocno się postarać, aby spotkanie w ogóle doszło do skutku. Z soboty na niedzielę nad Bydgoszczą szalała bowiem ulewa i tor przyjął sporą ilość wody. Od niedzielnego poranka zakasano rękawy, aby osuszyć nawierzchnię. Udało się, a za szczotkę chwycił nawet prezes Władysław Gollob. Wprawdzie na 15 minut przed pierwszym wyścigiem znów zaczęło padać, ale na szczęście nie na tyle mocno, by zastopować ściganie.

Początek meczu był pechowy dla gości, którzy dwa razy wjeżdżali w taśmę: najpierw nerwów na wodzy nie utrzymał Duńczyk Claus Vissing, a chwilę później ten sam błąd popełnił junior Piotr Pióro. I tylko żałować wypada, że poloniści nie potrafili tego wykorzystać. Dwa pierwsze wyścigi wygrywali jeźdźcy Wandy i mieliśmy remis 6:6. W kolejnej odsłonie krakowianie triumfowali 4:2 i przed równaniem toru (po 4. biegu) prowadzili różnicą 2 oczek.

Po krótkiej przerwie wcale lepiej nie było. Tempa nie zwalniał Nicolai Klindt (drugie zwycięstwo), swoje pierwsze wygrane odnieśli Vissing i Mateusz Szczepaniak. W ekipie gospodarzy tylko Marcin Jędrzejewski, Mikołaj Curyło i Andriej Kudriaszow próbowali walczyć. Po siedmiu odsłonach goście prowadzili już 24:18.

Później było jeszcze gorzej dla bydgoszczan. Biegi 8. i 9. to – odpowiednio – porażki 2:4 oraz 1:5. W kolejnej odsłonie Marcin Jędrzejewski zastąpił w ramach rezerwy taktycznej Damiana Adamczaka i Polonia odniosła pierwsze i ostatnie biegowe zwycięstwo (4:2).

Opady deszczu nasiliły się i sędzia zdecydował o zakończeniu zawodów po dziesięciu gonitwach. Polonia przegrała z Wandą 25:35.

Polonia: 9. Ajtner-Gollob - 3+2 (1*,1*,1), 10. Curyło - 4 (2,2,0),  11. Adamczak - 0 (0,0,-), 12. Kudriaszow - 7 (2,2,3), 13. Jędrzejewski - 8 (3,2,2,1), 14. Sitarek - 2 (2,0), 15. Jagła - 1 (1,0,0);

Wanda: 1. Hougaard - 7 (3,1,3), 2. Vissing - 4 (t,3,1),  3. Koza - 5 (1,1,3),  4. Klindt - 8+1 (3,3,2*),  5. Szczepaniak - 7 (2,3,2), 6. Pióro - 0 (t,0),  7. Szlauderbach - 4+1 (0,3,1*,t).

Materiał oryginalny: Polonia przegrała ważny mecz [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski