Polscy koszykarze pokonali Macedonię Północną w sparingu w Belgradzie. Piękny jubileusz kapitana Mateusza Ponitki

Jacek Kmiecik
Wojciech Figurski/@koszkadra/Twitter
W sparingowym meczu repreznetacji Polski z Macedonią Północną rozegranym w Belgradzie, podopieczni trenera Igora Milicicia pokonali rywali 97:81 honorując w ten sposób 150 mecz kapitana Mateusza Ponitki w biało-czerwonych barwach.

Spotkanie z Macedonią Północną było kolejnym sprawdzianem polskich koszykarzy przed rozpoczynjaacym się już za tydzień 13 sierpnia turniejem prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Gliwicach.

Świetna dyspozycja Balcerowskiego

Polacy dobrze weszli w mecz. Po 10. minutach prowadzili 28:25. Dzięki doskonałej skuteczności centra Panathinaikosu Ateny, Aleksandra Balcerowskiego pierwszą połowę zakończyli przewagą 9. punktów 55:46. Olek do przerwy rzucił 15 punktów, popisując się przy tym dwiema „trójkami”. A Mateusz Ponitka (dwa rzuty z trzech trafione za trzy), Michał Sokołowski (również trafione dwa rzuty za trzy) i Geoffrey Groselle zaliczyli po 9 „oczek”.

Po trzech kwartach podopieczni Igora Milicicia powiększyli dystans nad rywalami do 12. punktów. W czwartej kwarcie Biało-Czerwoni kontrolowali wydarzenia na boisku i „dowieźli” zwycięstwo 16. punktami. Baleceorwski popisał się dorobkiem 23. punktów, a Ponitka i Sokołowski trafili po 16 „oczek”. Groselle zatrzymał się na 9. Andrzejowi Plucie udało się uzbierać 11 punktów.

Po Belgradzie – Stambuł i dwa sparingi z Turcją

Reprezentacja Polski w dotychczasowych sparingach przegrała 90:94 i wygrała 101:100 z Holandią we Wrocławiu, uległa przygotowującej się do mistrzostw świata Serbii 66:81 w Belgradzie i zwyciężyła Macedonię Północną.

Biało-Czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne z Turcją w Stambule 8 i 9 sierpnia.