Polscy piłkarze ręczni po dramatycznej końcówce zremisowali z Portugalią. Nie pojadą w 2019 roku na mistrzostwa świata

Karolina Misztal/Polska Press
Polscy piłkarze ręczni w decydującym meczu turnieju prekwalifikacyjnego do mistrzostw świata ??? w Povoa de Vrzim z gospodarzami, Portugalią.

Polska - Portugalia 27:27 (13:15)
Polska: Morawski (1 obrona), Wyszomirski (6 obron) , Szmal (na karnego, 0 obron) – Krajew-ski 2 – T. Gębala 6 – Chrapkowski 4, Gierak 3 – Przybylski 5, Krieger 1 – Daszek 1, Moryto 3 (2) – M. Gębala, Syprzak 2 (1), Walczak.

Karne. Polska: 3/5. Portugalia: 4/4. Kary. Polska: 8 minut. Portugalia: 6 minut.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:8, 5:8, 5:9, 6:9. 6:10, 9:10, 9:11, 10:11, 10:13, 11:13, 11:14, 12:14, 12:15, 13:15 - 14:15, 14:17, 19:17, 19:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:21, 23:21, 23:22, 24:22, 24:26, 25;26, 25:27, 27:27.

Przez całą pierwszą połowę przeważali Portugalczycy, którym do awansu wystarczał remis (mieli lepszy bilans bramek z dwóch poprzednich spotkań). Grali szybciej, skuteczniej w ataku i agresywniej w obronie. Nasi zawodnicy popełniali więcej prostych błędów w rozgrywaniu akcji, a nasza defensywa zbyt często dawała się zaskakiwać niesygnalizowanymi rzutami rywali. „Biało-czerwoni” kilka razy zmniejszali straty do jednego gola, ale Portugalczycy znów odskakiwali.

Gra naszego zespołu zaskoczyła około 35 minuty. Polacy zdobyli pięć bramek z rzędu i w 40 minucie wygrywali 19:17. Między 51 a 58 minutą goście nie zdobyli bramki, a gospodarze rzucili pięć. 37 sekund przed końcem do remisu doprowadził Kamil Krieger. Jednak Portugalczycy dograli z korzystnym dla siebie wynikiem do syreny.

W składzie na ten mecz znalazł się bramkarz PGE VIVE Kielce, Sławomir Szmal. Wyszedł na jednego karnego.

Turniej wygrała Portugalia, która zagra w fazie play off eliminacji mistrzostw świata.

W innym niedzielnym meczu: Cypr - Kosowo 24:22.

Kolejność: 1. Portugalia 5 pkt., 2. Polska 5, 3. Cypr 2, 4. Kosowo 0.