Polska - Japonia 3:7. Miłe złego początki. Dostaliśmy lekcję hokeja od Samurajów ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polscy kibice dopingowali naszą reprezentację, ale Biało-Czerwoni przegrali z Japonią  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polscy kibice dopingowali naszą reprezentację, ale Biało-Czerwoni przegrali z Japonią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W swoim trzecim meczu w mistrzostwach świata U20 Dywizji 1B Polska przegrała 14 grudnia z Japonią 3:7. Biało-Czerwoni doznali drugiej porażki w MŚ w Bytomiu i praktycznie stracili szansę wywalczenia awansu na zaplecze światowej elity w tej kategorii wiekowej. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Japonia na bytomskim lodowisku.

Reprezentacja Polski do lat 20 na mistrzostwach świata Dywizji 1B w Bytomiu miała bić się o awans na zaplecze światowej elity w tej kategorii wiekowej, a tymczasem na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów doznała drugiej z rzędu porażki. Przegrana z Japonią praktycznie pozbawiła nas szans na wygranie turnieju. Zamiast tego musimy martwić się, by uniknąć degradacji do niższej dywizji, bo w tej chwili zajmujemy w tabeli przedostatnie miejsce.

Środowe spotkanie zaczęło się dobrze dla Biało-Czerwonych, bo Patryk Kusak wykorzystał osłabienie rywala i popisał się skuteczną dobitką. Jak się jednak okazało były to miłe złego początki, a z prowadzenia podopieczni trenera Artura Ślusarczyka cieszyli się tylko przez nieco ponad 3 minuty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - JAPONIA

Jeszcze w I tercji Japończycy wyrównali, a w kolejnej odsłonie dominowali na lodzie strzelając nam trzy bramki z rzędu. Trafienie Piotra Ciepielewskiego, który najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym niewiele zmieniło w obrazie gry.

Nadal skuteczniejsi byli hokeiści z Azji, który wyraźnie wygrali również III tercję i całe spotkanie. Gola dla Biało-Czerwonych w ostatniej odsłonie zdobył Patryk Kusak, a karnego nie wykorzystał Krzysztof Maciaś.

We czwartek w MŚ w Bytomiu czeka nas dzień przerwy, a w piątek o godz. 16.30 Polacy zagrają z Włochami. Na zakończenie bytomskiego turnieju w sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową.

Polska - Japonia 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
Bramki
1:0 Patryk Kusak (15), 1:1 Fuji Suzuki (18), 1:2 Shiryu Koiwa (27), 1:3 Rukia Morita (31), 1:4 Taisetsu Ushio (34), 2:4 Piotr Ciepielewski (38), 2:5 Ishitro Takahashi (45), 2:6 Yusaku Ando (51), 3:6 Patryk Kusak (51), 3:7 Taisetsu Ushio (53)