Polska pokonała Koreę Południową na nowym Stadionie Zimowym w Sosnowcu ZDJĘCIA, WYNIK Sprawdzian przed walką o igrzyska

Tomasz Kuczyński
5.2.2024 r. Mecz hokeja na lodzie: Polska - Korea Południowa w Sosnowcu.
5.2.2024 r. Mecz hokeja na lodzie: Polska - Korea Południowa w Sosnowcu. Karina Trojok
W poniedziałek 5 lutego 2024 roku reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegrała mecz kontrolny z drużyną Korei Południowej. Areną spotkania hokeistów był nowy Stadion Zimowy należący do kompleksu sportowego ArcelorMittal Park. Zobacz ZDJĘCIA.

Obie reprezentacje przygotowują się do turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina d'Ampezzo 2026, który odbędzie się w Sosnowcu od 8 do 11 lutego. Oprócz Polski i Korei Południowej zagrają w nim też Estonia i Ukraina.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu hokeistów Polska - Korea Południowa w Sosnowcu, 5.02.2024 r.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera objęli prowadzenie już w 4. minucie po dwójkowej akcji, w której asystował Krystian Dziubiński, a do siatki trafił Bartłomiej Jeziorski. W 10. minucie Polacy wykorzystali grę w przewadze i Grzegorz Pasiut podwyższył na 2:0. To nie był koniec strzelania w I tercji, która zakończyła się wynikiem 5:0. Na drugą tercję nastąpiła zmiana w bramce Polaków - David Zabolotny wszedł za Macieja Miarkę. W tej części gole nie padły, ale na początku III tercji było już 6:0. Drugi raz Biało-Czerwoni zdobyli gola w przewadze - Bartosz Fraszko skorzystał z podania zza bramki Patryka Wronki.

Polska - Korea Południowa 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Jeziorski (4), 2:0 Grzegorz Pasiut (10), 3:0 Grzegorz Pasiut (16), 4:0 Krystian Dziubiński (17), 5:0 Patryk Krężołek (19), 6:0 Bartosz Fraszko (43)