Polska - Słowenia 1:3. Biało-Czerwoni nie awansowali do finału ME ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polska - Słowenia na Mistrzostwach Europy w Katowicach
Polska - Słowenia na Mistrzostwach Europy w Katowicach Karina Trojok
W Katowicach rozgrywany jest półfinał mistrzostw Europy siatkarzy, w których Polska grała ze Słowenią. Biało-Czerwoni chcieli zrewanżować się Słoweńcom za trzy ostatnie porażki w ME, a pomóc im w tym miała magia Spodka i fantastyczni polscy kibice. Sprawdźcie jak przebiegała rywalizacja w meczu Polska - Słowenia i zobaczcie zdjęcia ze Spodka.

Polska - Słowenia 1:3. Biało-Czerwoni nie awansowali do finału ME

Reprezentacja Polski w tegorocznych ME kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Biało-Czerwoni wygrali pięc grupowych spotkań w Krakowie i dwa pucharowe w Gdańsku awansując do półfinału. Decydujące o medalach mecze rozgrywane są w Katowicach.

Półfinałowym rywalem Polaków są Słoweńcy, na których stale wpadamy w ME. Trzy ostatnie mecze w kontynentalnych mistrzostwach z tym rywalem Biało-Czerwoni przegrali, zatem najwyższa pora wziąć rewanż.

W odniesieniu wygranej podopiecznym trenera Vitala Heynena może pomóc Spodek. W tej legendarnej hali Biało-Czerwoni wywalczyli w 2014 roku mistrzostwo świata, więc nic dziwnego, że uchodzi ona za Mekkę polskiej siatkówki.

Zapraszamy do śledzenia wyniku meczu Polska - Słowenia w półfinale ME siatkarzy.

Polska Słowenia na Mistrzostwach Europy w Katowicach. Kibice w biało-czerwonych barwach

Polska - Słowenia w Katowicach. Doping kibiców w Spodku był ...

Pierwszego seta pewnie wygrali Polacy 25:17. Dominacja Biało-Czerwonych nie podlegała dyskusji. Wilfredo Leon bombardował rywali potężną zagrywką, Bartosz Kurek i Michał Kubiak popisywali się potężnymi atakami, a nasz blok często zatrzymywał Słoweńców. Pierwszą partię asem serwisowym zakończył Łukasz Kaczmarek.

Drugi set był znacznie bardziej zacięty. Słoweńcy poprawili grę blokiem i byli znacznie skuteczniejsi niż wcześniej w ataku. W efekcie długo prowadzili. Polacy doszli ich na 20:20 po ataku Kuby Kochanowskiego. Po kontrze Łukasza Kaczmarka prowadziliśmy 24:22, ale nie wykorzystaliśmy dwóch setboli i końcówka była bardzo dramatyczna. Partia rozstrzygała się na przewagi. Po stronie rywali kilka ważnych piłek skończył Jan Kozamernik, w naszym zespole nie mylił się Wilfredo Leon. Wojnę nerwów wygrali ostatecznie Słoweńcy zwyciężając 32:30, a ostatni punkt zdobył Toncek Stern.

W trzeciej odsłonie wicemistrzowie Europy poszli za ciosem i od początku uzyskali wyraźną przewagę. Nawet Leon i Kurek nie radzili sobie ze sforsowaniem słoweńskiego bloku, a rywale w szeregach których szalał Tine Urnaut się prawie nie mylili. Goście szybko odskoczyli na 13:5, a w grze naszej drużyny wyraźnie coś się zacięło. Nie pomagały czasy, które brał Vital Heynen. Na boisku pojawił się Kamil Semeniuk, ale i on nie odmienił losów seta, który przegraliśmy wysoko 16:25.

W czwartej partii Polacy nie mieli już nic do stracenia jeśli chcieli pozostać w grze. Seta znów lepiej zaczęli Słoweńcy prowadząc 6:3, ale później nasz zespół zdobył pięć punktów z rzędu, w czym spora zasługa Kubiaka, i to my utrzymywaliśmy później kilkupunktową przewagę. Słoweńcy za sprawą Kozamernika i Sketa doprowadzili do remisu 19:19, ale Leon ponownie dał nam prowadzenie 22:20. Przy zagrywkach myliły się obie strony i znów set skończył się na przewagi. Słoweńcy mieli trzy meczbole. Po zablokowaniu Leona już cieszyli się ze zwycięstwa, ale Klemen Cebulj dotknął siatki i po challengu sędziowie przyznali punkt Polakom. Jeszcze dłużej sprawdzany był atak Urnauta - to jednak tylko odwlekło koniec meczu, który skończył się skutecznym atakiem Sterna. Tę partię goście wygrali 37:35.