Popis Oskara Zawady w lidze australijskiej! Hattrick na wagę zwycięstwa! WIDEO

Tomasz Górski
od 16 lat
Polacy za granicą. Oskar Zawada zapamięta 3. kolejkę ligi australijskiej na długo. W starciu z Brisbane Roar FC jego Wellington Phoenix wygrało aż 5:2, a sam trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Liga australijska. Trzy bramki Oskara Zawady

27-letni napastnik zaczął właśnie drugi sezon w nowozelandzkim Wellington Phoenix. Poprzednie rozgrywki zakończył z 15 trafieniami na koncie w 26 meczach i był w czołówce klasyfikacji strzelców. Co ciekawe, ani raz nie ustrzelił dubletu.

W spotkaniu inaugurującym obecny sezon nie wpisał się na listę strzelców (bezbramkowy remis z Western Sydney Wanderers). W ubiegłą sobotę zdobył bramkę w wygranym (2:1) meczu z Perth Glory. Dzisiaj w nocy aż trzykrotnie znalazł drogę do siatki w spotkaniu z Brisbane Road FC. Jego drużyna wygrała pewnie aż 5:2.

Spotkanie idealnie zaczęło się dla przyjezdnych, którzy prowadzenie objęli w pierwszej akcji. Florin Berenguer dostał piłkę w polu karnym i mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu otworzył wynik meczu. Gospodarze zdołali przed przerwą odwrócić wynik meczu - najpierw po złamaniu akcji na prawej stronie pola karnego wyrównał Tim Payne uderzeniem przy dalszym słupku, a po chwili prowadzenie dał Oskar Zawada. 27-letni napastnik wykorzystał złe zagranie obrońcy gości i z bliska pokonał Macklina Freke'a. W końcówce pierwszej odsłony mógł mieć na koncie dublet, ale po "objechaniu" bramkarza trafił w słupek.

Po zmianie stron znów był remis. W 53. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Nikola Mileusnic, który popisał się mocnym uderzeniem po porzeczkę Pięć minut później odpowiedział Bożidar Krajew mierzonym uderzeniem z pola karnego. Dwa ostatnie ciosy były działem Oskara Zawady. W 63. minucie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i uderzył celnie głową z bliska. W doliczonym czasie gry uderzył prawą nogą z kilku metrów, nie dając szans Frake'a.

Po trzech kolejkach Wellington Pheonix zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 7 punktami na koncie. Taki sam dorobek mają lider Adelaide United i drugie Melbourne VVictory oraz czwarty Macarthur FC.

Wellington Phoenix FC - Brisbane Roar FC 5:2 (2:1)
Gole: Tim Payne 24', Oskar Zawada 32', 63' i 90+2', Bożidar Krajew 58' - Florin Bérenguer 1', Nikola Mileusnic 53'
Żółte kartki: Bożidar Krajew, Oskar Zawada (Wellington).

W następnej kolejce Wellington Phoenix zagra na wyjeździe z Melbourne City. Początek spotkania o godz. 9:45 (czasu polskiego).