Porażka, która nie przynosi wstydu. Śląsk o włos od pokonania słynnego Partizana

Dawid Foltyniewicz
KK Partizan
Co to była za walka! Pomimo prowadzenia w ostatnich minutach spotkania koszykarze Śląska Wrocław w 7. kolejce 7DAYS EuroCupu finalnie musieli uznać wyższość Partizana Belgrad, który wygrał 75:73.

Śląsk przez cztery kwarty toczył nad wyraz wyrównany bój z jednym z głównych faworytów do triumfu w całych rozgrywkach 7DAYS EuroCupu. Dwie minuty przed końcem tablica świetlna wskazywała prowadzenie WKS-u 73:68. Ostatnie sekundy należy jednak do gospodarzy.

Na 20 sekund przed końcową syreną wrocławianie byli w posiadaniu piłki i prowadzili różnicą jednego punktu. Wtedy błąd popełnił Jakub Karolak, który podał w ręce rywali, a ci chwilę później zdobyli punkty na wagę zwycięstwa.

Partizan Belgrad – Śląsk Wrocław 75:73 (22:15, 15:20, 17:17, 21:21)
Partizan: Glas 18, Trifunović 12, Leday 10, Avramocic 10, Koprivica 8, Dangubic 6, Moore 4, Madar 4, Smailagic 3, Kurucs 0, Zagorac 0, Miletic 0.
Śląsk: Kanter 21, Dziewa 12, Ramljak 12, Kolenda 9, Justice 6, Karolak 5, Langevine 4, Meiers 4, Gordon 0, Gabiński DNP.