Porażka piłkarek ręcznych Korony Handball z Ruchem Chorzów. Fatalna druga połowa naszego zespołu

Mateusz Kołodziej
W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce przegrała z Ruchem Chorzów.

Korona Handball Kielce - Ruch Chorzów 20:22 (13:10)

Korona Handball: Chojnacka, Orowicz – Dos Santos, Zimnicka, D. Więckowska 2, Gliwińska 1, M. Więckowska, Czekala 3, Skowrońska 4, Syncerz 5 (1), Homonicka 4, Parandii 1, Kędzior.

Ruch: Kajumowa, Kuszka – Drażyk 10 (5), Polańska, Masłowska 1, Lesik, Piotrkowska 4, Rodak 2, Kiel, Stokowiec 5.

Karne. Korona Handball:
1/2. Ruch: 5/7.

Kary. Korona Handball:
10 minut (D. Więckowska czerwona i niebieska kartka 60 min, Czekala 4, M. Więckowska, Syncerz po 2). Ruch: 6 minut (Masłowska 4, Rodak 2).

Sędziowali:
Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamośc). Widzów: 400.

Przebieg: 0:1, 2:1, 2:2, 2:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:10 – 13:11. 14:11, 14:12, 15:12, 15:14, 16:14, 16:20. 17:20, 17:21, 20:21, 20:22.

Kiepski początek trzeciej rundy rozgrywek w wykonaniu kielczanek. Korona Handball przegrała z zespołem, który w rundzie zasadniczej dwa razy pokonała. Co ciekawe, w poprzednich meczach nasz zespół rzucił chorzowiankom po 35 bramek, w środę tylko 20.

Zespół z Kielc źle rozpoczął mecz i w 10 minucie przegrywał 2:5. Potem nastąpił dobry okres w grze drużyny trenera Tomasza Popowicza. Gospodynie bardzo dobrze broniły, sporo piłek odbijała Patrycja Chojnacka, skuteczny był atak pozycyjny i to wszystko szybko przełożyło się na wynik – w 27 minucie Korona Handball prowadziła 13:7.

Poprawna gra kielczanek trwała jeszcze przez 10 minut po przerwie – w 42 minucie było 15:13. Potem nasze zawodniczki, pod presją bardzo dobrze grającej obrony Ruchu, kompletnie się pogubiły, oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji albo seryjnie gubiły piłkę. W efekcie w 55 minucie przegrywały 16:20, a więc przez 25 minut drugiej połowy zdobyły tylko trzy bramki. Dobrym pociągnięciem trenera chorzowianek była gra siedmioma zawodniczkami w polu.

12 sekund przed końcem, Dominika Więckowska zdobyła kontaktową bramkę (20:21). Na wyrównanie nie było już szans, bo zawodniczki Ruchu ociągały się ze wznowieniem gry. A gdy już to zrobiły, Więckowska usiłowała im to utrudnić, nie zachowując przepisowej odległości, w konsekwencji czego zobaczyła czerwoną i niebieską kartkę, a sędziowie zgodnie z przepisami zarządzili rzut karny dla Ruchu. Najlepsza strzelczyni Korony Handball będzie zaś zawieszona na jeden mecz.

W rozgrywkach PGNiG Superligi nastąpi teraz przerwa dla potrzeb reprezentcyjnych, a Korona Handball następny mecz rozegra 28 marca na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Zobacz najpiękniejsze dziewczyny Studniówek 2018 w Świętokrzyskiem

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]

Janusze projektowania w akcji - te dzieła są bezużyteczne [zdjęcia]

Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!

Jakie sklepy będą czynne w niedziele w Kielcach?

Umiesz przeklinać po świętokrzysku? Sprawdź się! QUIZ

Sprawdź, czy znasz świętokrzyską gwarę! Co znaczą te słowa? [QUIZ]

Materiał oryginalny: Porażka piłkarek ręcznych Korony Handball z Ruchem Chorzów. Fatalna druga połowa naszego zespołu - Echo Dnia Świętokrzyskie