Pożegnanie klubowych legend. Katarzyna Grabarczyk, Marta Rosińska i Agnieszka Młynarska z Suzuki Korony Handball Kielce kończą kariery

Dorota Kułaga
Marta Rosińska w meczu z ENEA Piłka Ręczna Poznań rzuciła dwie bramki. Przed spotkaniem Katarzyna Grabarczyk, Marta Rosińska i Agnieszka Młynarska zostały pożegnane przez kielecki klub. Suzuki Korona Handball Kielce
Katarzyna Grabarczyk, Marta Rosińska i Agnieszka Młynarska zostały pożegnane przez kielecki klub przed ostatnim meczem Suzuki Korony Handball Kielce w tym sezonie przed własną publicznością z drużyną ENEA Piłka Ręczna Poznań w Lidze Centralnej. Podopieczne Pawła Tetelewskiego przegrały ten pojedynek 32:34.

Pożegnanie trzech doświadczonych zawodniczek Suzuki Korony Handball Kielce

Suzuki Korona Handball Kielce – ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34 (20:16)
Suzuki Korona Handball Kielce: Toboła – Staszewska 8, Grabarczyk 7, Leśniak 3, Berlińska 3, Łucak 3, Podsiadło 3, Rosińska 2, Rzepka 2, Miśkiewicz 1, Tomczyk, Wawrzycka, Chrząstek, Grzegolec.

Sportowe kariery zakończyły zasłużone dla kieleckiego klubu zawodniczki - Marta Rosińska i Katarzyna Grabarczyk. Choć mówi się, że nigdy nie mów nigdy, to wydaje się, że to może być rzeczywiście koniec gry tych zawodniczek. Kielecki klub podziękował również za wieloletnią grę w klubie Agnieszce Młynarskiej, która ze względów zdrowotnych nie występowała już od końcówki 2022 roku. Obecnie jest ona dyrektorem kieleckiego klubu. Rosińska i Grabarczyk teraz skupią się na pracy w kieleckim klubie.

Jeśli chodzi o mecz, to jak informuje strona Suzuki Korony Handball Kielce, w 22. minucie kielczanki po bardzo dobrej grze prowadziły 18:10! Połowę przewagi straciły już do przerwy, a drugą połowę po dziesięciu minutach drugiej części. Ostatecznie zespół z Poznania wygrał 34:32.

Suzuki Korona Handball Kielce po 20 kolejkach ma 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z zespołem PreZero APR-em Radom.