Prawie 300 osób wystartowało w XX Międzynarodowych Biegach Zdrojowych. Najlepszych dekorował olimpijczyk Mateusz Borkowski [ZDJĘCIA]

Stanisław Wróbel
Archiwum organizatora
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbyły się XX Międzynarodowe Biegi Zdrojowe. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 300 osób. Gościem specjalnym był reprezentant Polski, olimpijczyk Mateusz Borkowski.

W biegu głównym Buska Mila na dystansie 1609 metrów zwyciężył Mikołaj Pawłoś ze Starachowic, drugie miejsce zajął Mariusz Furmanek z Buska, a trzecie Arkadiusz Polakowski z powiatu kieleckiego.
Wśród kobiet w biegu głównym zwyciężyła Maja Peryt z Juventy Kobex Starachowice, drugie miejsce zajęła Anna Gryc z Suwałk, sympatia Mateusza Borkowskiego, a trzecie Katarzyna Anyż z Buska. Najlepszych zawodników dekorował Mateusz Borkowski.

-Jestem zadowolony. To była dwudziesta edycja biegów, frekwencja dopisała. Cieszę się, że przyjechał Mateusz Borkowski, nasz olimpijczyk z Tokio - powiedział Zdzisław Perepiczko, prezes i trener Słoneczka Busko-Zdrój, organizator tego biegu.

Organizatorami imprezy byli Klub Sportowy Słoneczko Busko-Zdrój i Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji.