W towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych rozegranym w Kielcach, polscy juniorzy pokonali Szwajcarię 24:22. Rewanż w sobotę.

Polska - Szwajcaria 24:22 (12:14)
Polska: Wiśniewski, Zembrzycki - Skuciński, Siwak, Śliwiński, Moryto 8, Lemaniak, Gasin, Bis 2, Skiba, Pietruszko, Salacz, Rolka, Moryń 1, Mosiołek 2, Mielczarski, Sićko 6, Cichocki, Judycki, Netz 2, Majdziński 3.

Nasza drużyna sprawiła prezent swojemu trenerowi, Rafałowi Kuptelowi, który w piątek obchodził 40. urodziny. Biało-czerwoni najlepiej zagrali w pierwszych i ostatnich 10 minutach spotkania. Prowadzili 5:1 w 8 minucie, ale potem Szwajcarzy zaczęli powoli odrabiać straty i po pierwszej połowie prowadzili dwoma golami. Na początku drugiej części goście uzyskali czterobramkową przewagę i tym razem nasza drużyna zaczęła powoli odrabiać straty. W drugiej połowie zagrał obrotowy Vive Tauronu Kielce, Bartłomiej Bis.

Co ciekawe, w kwietniu 1993 roku, w tej samej hali przy ulicy Krakowskiej, reprezentacja Polski seniorów pokonała Szwajcarię identycznym wynikiem, 24:22. Był to mecz eliminacyjny mistrzostw Europy. Rezerwowym w tym spotkaniu był Rafał Bernacki, obecnie trener bramkarzy w kadrze juniorów i szkoleniowiec rezerw Vive Tauronu Kielce.

Rewanżowy mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18 w Hali Legionów. W przyszły weekend biało-czerwoni zagrają w Hali Legionów w turnieju kwalifikacji do mistrzostw Europy. Ich rywalami będą Islandia, Włochy i Bułgaria.

Materiał oryginalny: Prezent na 40. urodziny trenera. Powtórka po 23 latach - Polska pokonała w Kielcach Szwajcarię 24:22 - Echo Dnia Świętokrzyskie