PŚ w saneczkarstwie. Egle i Loch najlepsi w jedynkach, Polacy bez sukcesów

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Andrzej Banas / Polska Press
Austriaczka Madeleine Egle wygrała w kanadyjskim Whistler zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. Polski zajęły odległe miejsca - Klaudia Domaradzka była 25., a Natalia Jamróz 30. W jedynkach mężczyzn najlepszy był Niemiec Felix Loch, a Arkadiusz Trojga nie ukończył drugiego ślizgu.

Miejsca na podium uzupełniły Niemki. Egle o 0,024 s wyprzedziła Julię Taubitz i o 0,045 Merle Fraebel. Domaradzka straciła do zwyciężczyni 1,274, a Jamróz 1,935.

W klasyfikacji PŚ po trzech zawodach prowadzi Egle (300 pkt) przed Taubits (225) i Amerykanką Emily Sweeney (206). Domaradzka jest 21. - 33, a Jamróz 23. - 27.

Loch o 0,034 wyprzedził Austriaka Wolfganga Kindla i 0,07 Włocha Dominika Fischnallera. W punktacji PŚ prowadzi Kindl - 225 pkt, przed rodakiem Nico Gleirscherem - 246 i Fischnallerem - 195. Na 26. miejscu klasyfikowany jest Mateusz Sochowicz - 17. (PAP)