Bartosz Głąb
Ousmane Dembele (PSG) celebruje zdobycie gola przeciwko Lorient
Ousmane Dembele (PSG) celebruje zdobycie gola przeciwko Lorient Mohammed Badra / PAP
PSG w zaległym meczu 29. kolejki Ligue 1 rozbiło na wyjeździe Lorient 4:1. Po dwie bramki zdobyli Ousmane Dembele oraz Kylian Mbappe i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Paryżanie już dzisiaj mogli świętować mistrzostwo Francji, ale w drugim spotkaniu AS Monaco pokonało OSC Lille 1:0 i odwlekło w czasie kolejny tytuł PSG.

Ousmane Dembele i Kylian Mbappe z dubletami w meczu Ligue 1

Paryżanie zdawali sobie sprawę, że przy odpowiednich wynikach już dzisiaj mieli szansę zdobycia trzeciego z rzędu mistrzostwa Francji. Jednak w paryskim klubie nikt nie zwraca uwagi na krajowe trofea, bo najważniejsza jest Liga Mistrzów, W półfinale rozgrywek PSG zmierzy się z niemiecką Borussią Dortmund.

W środowy wieczór podopieczni Luisa Enrique rozegrali zaległy mecz 29. kolejki z Lorient. W pierwotnym terminie spotkanie zostało przełożone właśnie z uwagi na występ w europejskich pucharach ekipy ze stolicy Francji. W rywalizacji z drużyną walczącą o utrzymanie w Ligue 1 paryżanie prowadzenie objęli w 19. minucie. O indywidualną akcję pokusił się będący w fantastycznej dyspozycji Ousmane Dembele. Francuz z łatwością minął dwójkę rywali, wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem lewą nogą otworzył wynik w Lorient.

Zaledwie 3 minuty później PSG zadało drugi cios. Piłkę w polu karnym miejscowych otrzymał Nuno Mendes, wstrzelił ją w pobliże bramki gospodarzy, gdzie znalazł się Kylian Mbappe. Futbolówką odbiła się od nogi gwiazdora PSG na tyle szczęśliwie, że wpadła do bramki przeciwnika.

Ousmane Dembele (PSG) w meczu Ligue 1.
Ousmane Dembele (PSG) w meczu Ligue 1. Mohammed Badra / PAP

PSG wykonało zadanie. Wygrało mecz z Lorient

Po przerwie goście ponownie zaskoczyli defensywę Lorient. Kylian Mbappe dostał piłkę w narożniku boiska, założył siatkę przeciwnikowi, wpadł w "szesnastkę" i zagrał na pustą bramkę do Ousmane Dembele, który z łatwością podwyższył wynik.

Gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie w 73. minucie. Dośrodkowanie z głębi pola trafiło na głowę Mohameda Bamby. Iworyjczyk mocnym i precyzyjnym uderzeniem dał kibicom swojej drużyny odrobinę radości. Jednak ostatnie słowo należało do PSG. Tuż przed końcem Kylian Mbappe ponownie zdecydował się na indywidualną akcję, złamał akcję do środka i precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

Kylian Mbappe (PSG) w meczu Ligue 1.
Kylian Mbappe (PSG) w meczu Ligue 1. Mohammed Badra / PAP

AS Monaco nie dał świętować PSG. Grał Radosław Majecki

Po spotkaniu paryżan do rywalizacji wkroczyły AS Monaco i OSC Lille. Gospodarze, którego bramki po raz kolejny bronił Radosław Majecki pokonało ekipę przyjezdnych 1:0 po golu Youssoufa Fofany. Polski golkiper zachował 3 czyste konto z rzędu i tym samym PSG ze świętowaniem 12. tytułu mistrza Francji będzie musiało poczekać jeszcze przynajmniej do weekendu.

W innym zaległym meczu 29. kolejki Olimpique Marsylia zremisował u siebie z OGC Nice 2:2. Marsylczycy całą drugą połowę grali w osłabieniu po tym, jak dwie żółte kartki obejrzał Faris Moumbagna. Cały mecz w bramce ekipy z Nicei rozegrał Marcin Bułka.

29. kolejka Ligue 1. FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)

• Bramki: 73' Mohamed Bamba, - 19', 60' Ousmane Dembele, 22', 90' Kylian Mbappe.
  • Żółte kartki: T.Bakayoko, - N.Mendes.
  • Sędzia: Marc Bollengier.