Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin awansowała do fazy grupowej EuroCup

Karol Kurzępa
Koszykarki akademickiego klubu z Lublina będą w nadchodzącym sezonie rywalizować na dwóch frontach. Oprócz występów w Energa Basket Lidze Kobiet zielono-białe czekają również mecze w europejskich pucharach.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka awansowały do fazy grupowej EuroCup. Lublinianki zakwalifikowały się do rozgrywek dzięki wygranym w dwumeczu ze Spartakiem Moskwa. W pierwszym ze spotkań "Pszczółki" pokonały Rosjanki na własnym parkiecie 62:61. Natomiast w rewanżu na obcym parkiecie akademiczki zwyciężyły 73:69.

Podobnie jak przed tygodniem, zespół z Lublina pokazał w starciu ze Spartakiem różne oblicza. W otwierającej mecz kwarcie Pszczółka zagrała bardzo słabo zarówno w ataku, jak i defensywie. Kiepska postawa sprawiła, że zielono-białe musiały gonić wynik, ponieważ przegrywały po 10 minutach różnicą dwunastu punktów. Do przerwy ekipa ze stolicy Rosji prowadziła już jednak tylko trzema oczkami, w stosunku 39:36. W drugiej partii coraz lepiej dysponowane lublinianki odrobiły bowiem część strat.

Po zmianie stron kibice Pszczółki ponownie przeżywali huśtawkę nastrojów. Akademicki zespół w kilku fragmentach spotkania obejmował i tracił prowadzenie. Ostatecznie, po nerwowej końcówce zapewniły sobie awans do fazy zasadniczej EuroCup, triumfując w dwumeczu 135:130. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach przyjezdnych była Kamiah Smalls, która zanotowała 22 punkty. Double-double popisała się zaś Natascha Mack - autorka 15 oczek i 14 zbiórek. Nowe Amerykanki w zespole od początku sezonu pokazują, że są dużymi wzmocnieniami składu ekipy prowadzonej przez trenera Szewczyka.

Tam będą rywalizować z białoruskim BC Horizont Mińsk, CBK Mersin Yenisehir BLD z Turcji oraz innym zespołem z naszego kraju - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Na pierwszy mecz w Energa Basket Lidze przyjdzie natomiast "Pszczółkom" poczekać do 9 października. Wówczas zmierzą się na własnym parkiecie z wrocławską Ślęzą.

Spartak Moskwa – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69:73 (22:10, 17:26, 18:18, 12:19)

Pszczółka: Smalls 22, Mack 15, Fassina 13, Jakubcova 9, Kośla 9, Niedźwiedzka 3, Stanacev 2, Sklepowicz. Trener: Krzysztof Szewczyk

Spartak: Thompson 27, Repnikova 16, Nuritdinova 12, Jones 10, Fedorova 4, Balykova, Ignatova, Kord, Zotkina. Trener: Sergei Danilin

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała po thrillerz...

Kibice na meczu Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin ze S...