Karol Kurzępa
3 października nową kampanię w Energa Basket Lidze Kobiet rozpocznie zespół Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki rozegrały dziś pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nadchodzących rozgrywek.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pokonały na parkiecie hali Globus zespół Ślęzy Wrocław. Ze względu na reżim sanitarny, spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Pomimo gry w niepełnym, dziewięcioosobowym składzie i braku Klaudii Niedźwiedzkiej oraz Zofii Kosickiej, lubelski zespół od początku prezentował się lepiej od przyjezdnych. Po pierwszej kwarcie Pszczółka prowadziła różnicą 12 punktów. W kolejnej odsłonie rywalki odrobinę zbliżyły się punktowo i gospodynie schodziły na dużą przerwę z prowadzeniem 41:33.

Po zmianie stron akademiczki wygrały dwie kolejne odsłony i przypieczętowały pewne zwycięstwo. Najskuteczniejszą koszykarką w szeregach ekipy z Lublina była 21-letnia skrzydłowa z Włoch, Martina Fassina. W sobotę zawodniczka z Italii oraz jej koleżanki zmierzą się w samo południe w kolejnym sparingu z GTK Arką Gdynia, czyli beniaminkiem nadchodzącego sezonu w Energa Basket Lidze. Mecz w hali Akademos przy ulicy Symfonicznej również będzie zamknięty dla kibiców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Ślęza Wrocław 79:68 (23:11, 18:22, 17:15, 21:20)

Pszczółka: Fassina 20, Bertsch 18, Pavel 11, Kośla 11, Sklepowicz 6, Milazzo 6, Duchnowska 3, Poboży 2, Trzeciak 2. Trener: Krzysztof Szewczyk

Ślęza: Jones 19, Poleszak 13, Dedić 10, Dudasova 8, Gala 7, Puter 5, Klatt 3, Tyszkiewicz 3, Cebulska. Trener: Arkadiusz Rusin

Podprowadzająca Motoru Lublin w finale konkursu na Miss Star...