ds
We wtorek na torze w Bydgoszczy rozegrano kolejną rundę Pucharu GKSŻ w klasie 250cc.

To była już szósta runda rywalizacji w Pucharze GKSŻ w klasie 250cc. W poprzednich pięciu zdecydowanie najlepiej radził sobie Maksymilian Pawełczak, który na 75 możliwych do zdobycia punktów, wywalczył aż 73. Zawodnik Polonii Bydgoszcz zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji. Tuż za nim było kolejnych dwóch podopiecznych trenera Jacka Woźniaka - Emil Maroszek (60 punktów) oraz Adam Putkowski (57 punktów).

Bydgoscy żużlowcy we wtorek mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed własną publicznością. Na torze przy Sportowej w sumie rywalizowało 16 zawodników.

Doskonałą formę potwierdził Maksymilian Pawełczak, który po raz kolejny zostawił rywali w tyle. Zawodnik Polonii wygrał turniej bez straty punktów.

Na drugim miejscu, po wyścigu dodatkowych, uplasował się Paweł Sitek. Zawodnik TŻ Ostrovia wywalczył 13 punktów i 3 bonusy (2,3,3,3,2). Podium uzupełnił Emil Maroszek - 13+2 (3,3,3,3,1).