Piotr Izydorczyk
20092016 jastrzebie zdroj mecz o puchar polski gks jastrzebie gornik lecznafot  arkadiusz gola   polska press
20092016 jastrzebie zdroj mecz o puchar polski gks jastrzebie gornik lecznafot arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
GKS Jastrzębie wygrał po rzutach karnych w 1/8 finału Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna. Występujący w III lidze GKS bez kompleksów podszedł do grającego w Ekstraklasie rywala i przez cały mecz walczył z nim jak równy z równym. O swoim awansie do ćwierćfinału przesądził jednak dopiero w rzutach karnych. Piłkarze z Jastrzębia obiecali, że po awansie do ćwierćfinału wszyscy ogolą się na przysłowiową zapałkę.

Prowadzenie uzyskał w 64 minucie po bramce strzelonej głową przez Kamila Szymurę. W 83 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Aleksander Komor i wydawało się, że jastrzębianom uda się dowieźć zwycięstwo do końca. Niestety w doliczonym czasie gry sfaulowany w polu karnym został Dariusz Jarecki, a rzut karny na bramkę zamienił Radosław Pruchnik.

W dogrywce drugą żółtą kartą ukarany został Przemysław Pitry i goście kończyli mecz w dziewięciu. GKS zabrakło szczęścia, bowiem miał słupek, a w ostatniej akcji dogrywki w sobie znany sposób Damian Tront nie trafił do bramki. Rzuty karne jastrzębianie wykonywali jednak lepiej od ekstraklasowego rywala i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Na filmie wypowiadają się Dominik Kulawiak, strzelec decydującego karnego, Michał Szelong, wicedyrektor MOSiR Jastrzębie i Kamil Szymura, strzelec pierwszego gola

7:6 Dominik Kulawiak

GKS: Drazik - Kulawiak, Szymura, Pacholski, Mazurkiewicz - Ali, Musioł ( 67. Kawula), Zajączkowski ( 57. Szczęch), Jadach - Tront, Caniboł ( 72. Szczepan)

Materiał oryginalny: Puchar Polski: GKS Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1, karne 7:6 [ZDJĘCIA] Awansowali, więc stracą włosy - Dziennik Zachodni