Piotr Rzepecki
PAP/Zbigniew Meissner
Puchar Polski. Imponująca oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec. Podczas derbowego starcia z Górnikiem Zabrze fani gospodarzy na trybunie dopingującej zaprezentowali pomysłową oprawę i hasło "Ciągnie wilka do lasu".

Oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec. "Ciągnie wilka do lasu"

Popis kibiców pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec. Podczas meczu 1/16 finału Pucharu Polski na trybunie dopingującej Zagłębia obejrzeliśmy imponującą oprawę. "Ciągnie wilka do lasu", głosił napis, a nad hasłem ujrzeliśmy efektownego wilka, którego wkrótce otoczyły race.

Bez dwóch zdań mecz dla kibiców Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Zabrze to starcie szczególne. Oba kluby są położone bardzo blisko siebie i takie lokalne konfrontacje mają inny, specjalny smak.

Warto dodać, że na trybunach w Sosnowcu działo się naprawdę dużo. Jeszcze w pierwszej połowie na trybunie dopingującej gospodarzy spłonęła flaga zaprzyjaźnionego klubu Górnika Zabrze ROW Rybnik.

Na przerwę oba kluby schodziły z wynikiem 1:1. Wynik otworzył kapitan Zagłębia Dawid Ryndak. Wyrównał kilkanaście minut później Adrian Kapralik strzałem po indywidualnym rajdzie. Jeszcze w pierwszej odsłonie mogło być 1:2, ale pomocnik Górnika Zabrze Filipe Nascimento nie wykorzystał rzutu karnego. Portugalczyk uderzył wprost w słupek.