krk, Joanna Sobczykiewicz
Górnik Zabrze zakończył przygodę Legionovii z Pucharem Polski
Górnik Zabrze zakończył przygodę Legionovii z Pucharem Polski Bartek Syta
Górnik Zabrze gra dalej w Pucharze Polski. Podopieczni Marcina Brosza w meczu 1/16 finału nie zachwycili, ale skromnie pokonali na wyjeździe Legionovię Legionowo 1:0 (1:0). Zwycięskie trafienie zanotował dla zabrzan Igor Angulo.

Legionovia Legionowo dzielnie walczyła do samego końca o awans do 1/8 finału Pucharu Polski, jednak ostatecznie uległa ekstraklasowemu Górnikowi Zabrze (0:1). Gospodarze przystąpili do meczu z podopiecznymi Marcina Brosza po pokonaniu (3:0) wicelidera tabeli III ligi grupy I Lechii Tomaszów Mazowiecki. Ponadto, do wczoraj to właśnie w Legionovii znajdował się najlepszy strzelec tegorocznych rozgrywek Piotr Krawczyk. 24-latek miał na swoim koncie trzy bramki, zdobyte w meczu z drugoligową Stalą Stalowa Wola. We wtorkowy wieczór w tym wyścigu wyprzedził go Konrad Kaczmarek z Chrobrego Głogów.

W poprzedniej rundzie piłkarze Legionovii wyeliminowali GKS Tychy i już wtedy zostali okrzyknięci jedną z rewelacji sezonu 2018/19 w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Górnik natomiast wyeliminował Unię Hrubieszów, której strzelił aż dziewięć goli.

Trzecioligowa Legionovia w pierwszej połowie postraszyła defensywę zabrzan, na czele z golkiperem Tomaszem Loską. Najpierw w słupek trafił Eryk Więdłocha, a po jakimś czasie Patryk Paczuk otrzymał świetne podanie od Patryka Koziary w pole karne, jednak z dobrej strony pokazał się bramkarz Górnika. Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Igora Angulo. Hiszpan urwał się rywalom i lewą nogą posłał futbolówkę do bramki. Zrobił to, czego zabrakło na samym początku, bo już w 3. minucie stanął przed szansą na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie. Wtedy uderzył fatalnie, a piłka w sporej odległości minęła bramkę. Koniec pierwszych 45. minut należał do Górnika, lecz tam, gdzie zawodziła defensywa ekipy z Legionowa, sytuację ratował bramkarz Mikołaj Smyłek.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu i choć Angulo po raz drugi umieścił piłkę w siatce, to arbiter gola nie zaliczył. Napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

Legionovia zakończyła zmagania w Pucharze Polski na 1/16. Teraz piłkarze mogą skupić się na walce o awans do 2. ligi. Górnik gra dalej. Z kim zmierzy się zabrzański zespół, dowiemy się podczas losowania, które odbędzie się 8 listopada w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PUCHAR POLSKI w GOL24

Materiał oryginalny: Puchar Polski. O bramkę lepsi od trzecioligowca. Górnik Zabrze zameldował się w 1/8 finału - Gol24