Puchar Polski: Piast Gliwice - Raków Częstochowa ZDJĘCIA, WYNIK Mistrz Polski i finalista poprzedniej edycji za pucharową burtą!

Tomasz Kuczyński
27.02.2024 r. Ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski: Piast Gliwice - Raków Częstochowa. Tomasz Kawka
We wtorek 27 lutego 2024 roku w meczu ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice wygrał z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa 3:0 (1:0). Dla gliwiczan to pierwsze zwycięstwo w tym roku. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na stadionie przy Okrzei. Poniżej zobacz też WIDEO z golami z tego spotkania.

Piast i Raków 17 lutego spotkały się w Częstochowie w meczu PKO Ekstraklasy, który wygrał mistrz Polski 3:1. Gliwiczanie na swoim stadionie chcieli się zrewanżować i wyeliminować z Fortuna Pucharu Polski finalistę poprzedniej edycji oraz zdobywcę trofeum w latach 2021 i 2022.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Fortuna Pucharu Polski Piast Gliwice - Raków Częstochowa, 27.02.2024 r.

Piast - Raków: Gospodarze bez Fabiana Piaseckiego i z prowadzeniem do przerwy

W drużynie Piasta zabrakło napastnika Fabiana Piaseckiego, który zimą trafił do Gliwic właśnie z Rakowa. Klauzula w umowie między klubami spowodowała, że za występ w tym meczu gliwiczanie musieliby zapłacić Rakowowi (mówiło się o 300 tys. zł). Co ciekawe, Piasecki mógł zagrać we wcześniejszym spotkaniu ligowym.

Goście już w 2. minucie zagrozili bramce Frantiska Placha, gdy główkował Gustav Berggren i piłka odbiła się od górnej części poprzeczki. Gliwiczanie nie zrazili się początkową przewagą Rakowa i odpowiedzieli siedem minut później uderzeniem głową Ariela Mosóra, zbyt lekkim, aby zaskoczyć Vladana Kovacevicia. W 17. minucie nad poprzeczkę główkował Kamil Wilczek.

Od 25. minuty było 1:0 dla Piasta. Michael Ameyaw dośrodkował z lewej strony, Jakub Czerwiński wyskoczył wyżej niż dwóch obrońców gości, podał głową w pole bramkowe, a Tomas Huk główką posłał piłkę do siatki.

Raków rzucił się do odrabiania straty i w 30. minucie mógł dostać drugi cios po kontrze, którą finalizował Serhij Krykun - Kovacević sparował piłkę na rzut rożny. Choć goście próbowali wyrównać, groźniejszy był Piast. W 39. minucie Huk… huknął sprzed pola karnego, piłka przełamała ręce bramkarza i sprzed linii bramkowej wybił ją Stratos Svarnas.

Piast - Raków: Dwa ciosy po przerwie i mistrz Polski na deskach

Bohater pierwszej części Tomas Huk nie wyszedł na drugą połowę z powodu urazu. W Rakowie mecz w przerwie zakończył John Yeboah.

W 49. minucie Piast zdobył drugiego gola. Po krótko rozegranym rzucie rożnym przed bramką Rakowa zrobiło się wielkie zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się kapitan gospodarzy Jakub Czerwiński i kilku metrów kopnął piłkę przy słupku.

To nie był koniec ze strony Piasta! W 68. minucie po wyrzucie z autu Patryka Dziczka, podanie głową przedłużył Ariel Mosór i dopiero co wprowadzony Jorge Felix strzelił do siatki z pola bramkowego.

Mistrzowie Polski próbowali zdobyć gola, aby jeszcze wrócić do meczu, jednak w tym dniu nie byli w stanie nic wskórać. Goście ambitnie w końcówce szukali honorowego gola. Tego też się nie udało, a spotkaniu piłkarze Rakowa mieli przed sektorem gości "rozmowę wychowawczą" ze swoimi kibicami.