Puchar Świata: Czesi za burtą, zabójcze sześć minut Rosjan

Andrzej Stanowski
W trzecim dniu Hokejowego Pucharu Świata rozgrywanego w Toronto Europa pokonała Czechy 3:2 po dogrywce, a Rosja zwyciężyła 4:3 reprezentację Ameryki Płn. do lat 23.

Europa odniosła w PŚ już drugie zwycięstwo, wcześniej pokonała USA 3:0, i jest bliska zakwalifikowania się do półfinału. Z kolei dla Czechów porażka oznacza odpadnięcie z turnieju.

Team Europy znowu pokazał dobry hokej, prowadził dwukrotnie 1:0 i 2:1, ale Czesi, grając z przewagą jednego zawodnika, w 49 min doprowadzili do remisu. W dogrywce, jak w NHL, grano tylko w trzyosobowych składach. Po 120 sekundach Europa wyprowadziła świetną kontrę, sam na bramkę pojechał Niemiec Leon Draisaitl i pokonał bramkarza.

Równie dramatyczne było drugie spotkanie. Młody team Ameryki Płn. prowadził po znakomitej pierwszej tercji 1:0. Rosjanie mieli zabójcze sześć minut w drugiej odsłonie, kiedy to zdobyli cztery gole. Ale Amerykanie nie rezygnowali, w 44 min doprowadzili do stanu 3:4 i w końcówce ostro naciskali. Kapitalnie jednak bronił najlepszy zawodnik na lodzie bramkarz Siergiej Bobrowski. Przez ostatnie półtorej minuty zespół Ameryki grał bez bramkarza, na 6 sekund przed końcem meczu słupek ratował Bobrowskiego. O tym, czy Rosjanie awansują do półfinału zadecyduje ich ostatni mecz z Finlandią.

W nocy z wtorku na środę grają: Finlandia – Szwecja, Kanada – USA.

Wyniki
**
Gr. A:** Europa – Czechy 3:2 po dogrywce (0:0, 1:1, 1:1, 1:0). 1:0 Chara 31, 1:1 Voraczek 34, 2:1 Zuccarello 43, 2:2 Hanzal 49, 3:2 Draisaitl 63.

1.Europa 2 4 6-2
2.Kanada 1 2 6-0
3.Czechy 2 0 2-9
4.USA 1 0 0-3

Gr. B: Ameryka Płn. U23 – Rosja 3:4 (1:0, 1:4, 1:0). 1:0 Matthews 6, 1:1 Namiestnikow 30, 1:2 Kuczerow 31, 1:3 Kuzniecow 34, 1:4 Tarasenko 36, 2:4 Rielly 38, 3:4 Nuget-Hopkins 44.

1.Szwecja 1 2 2-1
2.Rosja 2 2 5-5
3.Ameryka Płn. 2 2 7-5
4.Finlandia 1 0 1-4

Materiał oryginalny: Puchar Świata: Czesi za burtą, zabójcze sześć minut Rosjan - Dziennik Polski