Radomiak Radom przegrał mecz towarzyski z FK Novi Pazar. Zadecydowała druga połowa

Maciej Kwiatkowski
Fk Novi Pazar pokonał zespół Radomiaka w meczu kontrolnym rozegranym w Turcji.
Fk Novi Pazar pokonał zespół Radomiaka w meczu kontrolnym rozegranym w Turcji. fot. Facebook, Fk Novi Pazar
Piłkarze Radomiaka Radom rozegrali drugi mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do inauguracji PKO BP Ekstraklasy. Tym razem ich rywalem był serbski – FK Novi Pazar.

Radomiak Radom - FK Novi Pazar 1:3 (1:1)
Bramki: Wolski – Kniezevic, Soumah, Scepović.
Radomiak (I połowa): Posiadała - Cestor, Cichocki, Abramowicz, Pik, Luizao, Wolski, Machado, Diaz, Rocha, Semedo.
[b]Radomiak (II połowa)[b]: Koptas - Grzesik, Rossi, Molendowski, Jakubik, Kaput, Matos, Okoniewski, Sokół, Snopczynski, Leandro.

Jeszcze w godzinach porannych sparing Zielonych z drużyną z serbskiej ekstraklasy stał pod dużym znakiem zapytania. Wszystko spowodowane było niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, bowiem w Belek padał rzęsisty deszcz. Na szczęście kilka godzin później pogoda się poprawiła co oznaczało, że radomianie wybiegli po raz drugi w okresie przygotowawczym na boisko. Przypominamy, że po raz pierwszy miało to miejsce w Radomiu, kiedy podopieczni Macieja Kędziorka 2:2 zremisowali z Widzewem.

Tym razem ich przeciwnikiem była piąta drużyna Super Ligi Serbii – FK Novi Pazar. Podobnie, jak to miało miejsce w starciu z Widzewem, tak i w niedzielę trener Kędziorek nie skorzystał z usług Pedro Henrique, który wciąż jest w kręgu zainteresowań kilku klubów. W związku z tym w pierwszej połowie w linii ataku grał Leonardo Rocha, ale nie zdołał on pokonać golkipera rywala. W tej części ta sztuka udała się za to Rafałowi Wolskiemu, który w 34 minucie wyprowadził radomian na prowadzenie. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bowiem sześć minut później, wynik pierwszej połowy ustalił 32. letni napastnik Filip Knezević.

W przerwie w obu drużynach doszło do sporych roszad. Między innymi w zespole Radomiaka, na dobrze przygotowanej murawie (pomimo wcześniejszych opadów deszczu), zaprezentowała się zupełnie nowa „jedenastka”.

Wynik jednak do 75 minuty nie uległ zmianie. Dopiero wtedy wystarczyły zawodnikom z Serbii cztery minuty, by dwa razy umieszczać futbolówkę pomiędzy słupkami Wiktora Koptasa. Najpierw młodego golkipera pokonał Gwinejczyk – Seydouba Soumah, a wynik konfrontacji ustalił Marko Scepović. Co ciekawe, każdy ze strzelców goli dla FK Novi Pazar, w tym roku kończy 32 lata.

Teraz radomianie przygotowywać się będą do kolejnego meczu kontrolnego w tureckim Belek, a ich rywalem będzie FK Napredak Kruseva. Do tej rywalizacji dojdzie 28 stycznia.