Leszek Jaźwiecki
W pierwszym meczu czwartej kolejki Raków Częstochowa pokonał wicelidera tabeli Furtuna 1. Ligi Odrę Opole 1:0. Jedyna bramkę strzelił rezerwowy Miłosz Szczepański pod koniec meczu. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU Krzysztof Kłusek

Pierwsze trzy mecze ligowe w tym sezonie Odra Opole grała u siebie i spotkanie z Rakowem było dla podopiecznych Mariusza Rumaka pierwszym wyjazdowym. Goście byli bliscy wywiezienia z Częstochowy remisu, ale pod koniec meczu rezerwowy Mateusz Szczepański zapewnił drużynie Rakowa zwycięstwo.

Oba zespołu od pierwszej minuty rzuciły się do ataku i wydawało się, że z tej wymiany ciosów bramki będą padać jedna za drugą. Tymczasem w pierwszych 45 minutach piłka tylko raz wpadła do siatki po strzale głową Andrzeja Niewulisa, ale arbiter i tak gola nie uznał, ponieważ strzelec był na pozycji spalonej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Po przerwie niewiele się zmieniło. Nie można piłkarzom odmówić ambicji, ale umiejętności już na pewno tak. Zawodnicy Rakowa i Odry prześcigali się w niecelnych podaniach, w stratach piłki. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a kiedy już się pojawiły - tak jak w 61 minucie - to nie potrafili ich wykorzystać. Karol Mondek po szybkiej akcji znalazł się oko w z bramkarzem Odry, ale nie potrafił go pokonać.

Trener Marek Papszun widząc nieporadność swoich zawodników dokonał roszad w składzie. Na boisku pojawił się Szymon Lewicki, ale nawet jemu przydarzył się fatalny kiks i nie trafił z 2 metrów do bramki.

Rozstrzygnięcie padło w 89 min. Po indywidualnym rajdzie Mateusz Szczepański, który na boisku pojawił się 5 min wcześniej pokonał bramkarza Odry.

Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 Miłosz Szczepański (89)

Sędziował Paweł Pskit (Łódź)
Widzów 3147

Raków Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Góra - Mondek, Radwański (84. Szczepański), Sapała, Schwarz, Domański, Malinowski (74. Bartl) - Musiolik (59. Lewicki).

Odra Szromnik - Janasik, Baranowski, Szota, Winiarczyk - Janus (64. Martin), Niziołek, Habusta, Czyżycki (79. Dudu), Rybicki - Moder (71. Bonecki).

Żółte kartki Kasperkiewicz - Habusta, Niziołek

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Najnowszy program sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0 ZDJĘCIA Gol rezerwowego dał drużynie z Częstochowy trzy punkty - Dziennik Zachodni