Jakub Jabłoński
Napastnik Rakowa nie trafił w takiej sytuacji! "Medaliki" mogły już wygrywać 2:0... TVP Sport (screen)
Liga Europy. Raków Częstochowa powinien po 20 minutach rywalizacji z austriackim Sturmem Graz wygrywać 2:0. Najpierw świetną okazję na objęcie prowadzenia miał chorwacki napastnik, który nie potrafił opanować piłki w polu karnym, a parę minut później Marcin Cebula w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem uderzył obok lewego słupka.

Liga Europy. Raków Częstochowa atakuje, napastnicy potwornie nieskuteczni!

Podopieczni Dawida Szwargi świetnie weszli w mecz na austriackiej ziemi. "Medaliki" na dobrą sprawę w pierwszych 30 minutach mieli trzy doskonałe okazje na objęcie prowadzenia. Najpierw Ante Crnac odnalazł się w kapitalnej sytuacji. Chorwat jednak nie potrafił wykorzystać dośrodkowania posłanego w jego stronę z prawej flanki. Niewytłumaczalne zachowanie napastnika. Zamiast uderzyć piłkę to tak naprawdę przedłużył dośrodkowanie fatalnym zagraniem. Jednocześnie oddał futbolówkę rywalom.

Parę minut później swoją okazję na gola koncertowo zmarnował Marcin Cebula. Polski atakujący znalazł się idealnie przed bramkarzem Sturmu Graz. Wystarczyło odpowiednio przymierzyć i zmieścić futbolówkę przy dalszym słupku. 27-latek ostatecznie posłał piłkę obok obramowania bramki rywali.

Jakby tego jeszcze było mało to po półgodzinie gry Władysław Koczergin świetnie opanował piłkę w polu karnym i próbował zaskoczyć golkipera oraz obrońców rywali finezyjnym strzałem. Jednak na drodze futbolówki stanęła... głowa stopera austriackiego zespołu.