Piotr Rzepecki
od 16 lat
Raków Częstochowa zakończył letnie przygotowania wygranym sparingiem. Mistrz Polski pokonał 2:1 rumuński Universitatea Cluj. Na listę strzelców po stronie "Medalików" wpisali się Deian Sorescu i Fabian Piasecki. Zobaczcie bramki z tego meczu - zwłaszcza, że sam mecz nie był dostępny w streamingu.

Raków Częstochowa - Universitatea Cluj 2:1 (2:1)

"Medaliki" wyszły na prowadzenie w sparingu już w 8. minucie. Autorem bramki był Deian Sorescu. W 35. minucie Rumuni wyrównali, ale trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Fabian Piasecki znowu wyprowadził polski zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie piłkarze obydwu drużyn nie strzelili żadnej bramki.

Raków Częstochowa zacznie sezon 11 lipca. "Medaliki" zmierzą się z Florą Tallinn w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Cztery dni później drużyna Dawida Szwargi zmierzy się z Legią Warszawa w finale Superpucharu Polski. To wielka szansa dla młodego trenera na pierwsze trofeum w roli samodzielnego trenera Rakowa.

18 lipca z kolei ekipa z Częstochowy zagra rewanż z Florą, a 22 lipca zacznie sezon Ekstraklasy. Raków inauguruje sezon z Jagiellonią Białystok.