PKO Ekstraklasa. W hicie soboty Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:0. Zadecydował ekspresowy gol Giannisa Papanikolaou z 13 sekundy.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1

To miał być atrakcyjny mecz i taki rzeczywiście był. Co więc zaważyło o tym, że Radomiak poległ po raz pierwszy u siebie (w jedenastym meczu) i zarazem przegrał pierwszy raz w lidze od września (passa dwunastu meczów)?

Podczas przedmeczowej konferencji Marek Papszun tryskał pewnością siebie. Trener Rakowa przekonywał, że zna słabe strony beniaminka i wie, jak je wykorzystać. Czy akcja na 1:0 była tego faktycznym potwierdzeniem?

Raków zdobył w tym sezonie sporo bramek w pierwszych kwadransie, ale ani jednego po pierwszej akcji. Do dzisiaj. W 13 sekundzie prowadzenie dał Giannis Papanikolaou, uderzając prostym podbiciem z okolicy szesnastki.

Piłkarze Radomiaka wyglądali na zdezorientowanym, z czego Raków próbował skorzystać. Do 10 minuty stworzył parę kolejnych dogodnych sytuacji, ale piłka już nie zatrzepotała w siatce.

Dopiero w drugiej połowie Radomiak doszedł do siebie, ale nie zdołał odpowiedzieć. Swoje niewykorzystane szanse miał też Raków, jak wtedy, kiedy Filip Majchrowicz w ostatnim momencie naprawił swój błąd i wydostał piłkę spod nóg Frana Tudora.

• Leandro - 4 (Abraham Marcus - 3)
  • Thiago Cele - 2 (Goncalo Silva - 3, Mateusz Radecki - 3)

• Patryk Kun - 3
  • Mateusz Wdowiak - 3 (Deiaj Sorescu - 3)
  • Fabio Sturgeon - 2 (Ivi Lopez - 3)
  • Vladislavs Gutkovskis - 3 (Sebastian Musiolik - 3)

Piłkarz meczu: Bogdan Racovitan
Atrakcyjność meczu: 6/10

Ekstraklasa transfery. Po niezwykle intensywnej jesieni, kluby występujące w PKO Ekstraklasie miały półtora miesiąca, by przygotować się do kolejnej, decydującej rundy sezonu 2021/22. Zespoły z czołówki będą chciały umocnić swoją pozycję, a rozczarowujące poszukać nabytków, które natychmiast poprawią poziom sportowy. Oto wszystkie zimowe transfery w PKO Ekstraklasie, które już doszły do skutku. Stan na 12 lutego. Sprawdź teraz!Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Ekstraklasa transfery. Wszystkie zimowe transfery w klubach ...