Regionalny Puchar Polski. Pierwsze drużyny z dwoma...

Regionalny Puchar Polski. Pierwsze drużyny z dwoma zwycięstwami, inni dopiero zaczną

MP

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Tanew Majdan Stary

Tanew Majdan Stary ©Facebook

Regionalny Puchar Polski. Na Lubelszczyźnie najwcześniej rozpoczęła się walka w tym sezonie regionalnego Pucharu Polski. Niektóre z drużyn odniosły tam już po dwa zwycięstwa. Grają też w Małopolsce. W najbliższy weekend rozpocznie się za to rywalizacja na Śląsku oraz w województwie łódzkim.
Tanew Majdan Stary

Tanew Majdan Stary ©Facebook

Województwo lubelskie jest tym, w którym rywalizacja o regionalny Puchar Polski rozpoczęła się zdecydowanie najwcześniej. Zespoły z podokręgu Zamość uczestnictwo w tych rozgrywkach zaczęły bowiem już w drugi i trzeci weekend lipca.

Właśnie tam są zespoły, które przebrnęły przez dwie rundy rywalizacji. To między innymi Tanew Majdan Stary i Cosmos Jozefów. Pierwsza z drużyn najpierw pokonała po rzutach karnych Błękitnych Obsza, a potem wygrała aż 6:1 z Gromem Różaniec.
Gracze z Józefowa uporali się natomiast z Metalowcem Goraj i Piastem Babice. Dwa zwycięstwa mają już na koncie także piłkarze Omegi Stary Zamość, Olimpii Miączyn, Interu Baum Prawnicy Zamość oraz Gryfu Gmina Zamość. W tym podokręgu padł też najwyższy wynik ze wszystkich dotychczasowych meczów regionalnego Pucharu Polski w tym sezonie – Potok Sitno pokonał aż 14:1 Orion Jacnia.

Gra o regionalny Puchar Polski toczy się już także w Małopolsce, w podokręgach Kraków, Nowy Sącz i Wadowice. Tam rywalizacja jest w większości bardzo wyrównana – aż siedem spotkań pierwszej rundy rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

W najbliższy weekend do gry wkroczą kolejne zespoły z Małopolski oraz województwa lubelskiego. Na razie są to zespoły z klasy A, klasy B oraz drużyny niezrzeszone w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Rywalizacja rozpocznie się równie w województwie łódzkim oraz na Śląsku. Regionalny Puchar Polski nabiera tempa – na początku sierpnia rozpocznie się gra w większości województw. Najważniejsze informacje o tych rozgrywkach znajdziecie oczywiście na łamach GOL24.pl – jesteśmy ich patronem medialnym!

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej