Regionalny Puchar Polski: Zamiast mundurów założyli...

Regionalny Puchar Polski: Zamiast mundurów założyli piłkarskie stroje

know

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Regionalny Puchar Polski: Zamiast mundurów założyli piłkarskie stroje
1/9
przejdź do galerii

©materiały nadesłane

Policjanci na stadionach piłkarskich nie pojawiają się wyłącznie w celu zabezpieczania zawodów. Sami również chętnie grają, a zespół NSZZP KPP Opole Lubelskie po raz drugi wystąpił w rozgrywkach Regionalnego Pucharu Polski.
- Udział w Pucharze Polski traktujemy jako element patriotyzmu, zjednoczenia się z naszym krajem – tłumaczy asp. szt. Marek Mendyka, zawodnik i trener. Drużyna NSZZP KPP Opole Lubelskie w pierwszej rundzie wyeliminowała Czarnych Puszno (3:2), natomiast w drugiej rundzie musiała uznać wyższość występującej w klasie okręgowej Stali Poniatowa (0:6).

- Cieszy fakt, że podczas tych dwóch meczów dominowała atmosfera czystej, honorowej gry – dodaje Mendyka, podkreślając, że motywem zgłoszenia zespołu do rozgrywek Regionalnego Pucharu Polski była chęć zadbania w ten sposób o symbole narodowe oraz promowanie policji i innych służb mundurowych. W drużynie grają bowiem głównie funkcjonariusze z Opola Lubelskiego, wspierani przez kolegów z Lublina, ale również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

Wszyscy grają w piłkę nożną amatorsko, chociaż kilku z nich związanych jest z zespołami z B-klasy. Obowiązki służbowe nie pozwalają im jednak na poważnie zaangażować się w sport. Na wspólnych treningach spotykają się w wolnym czasie, głównie w okresie jesienno-zimowym. Mimo obowiązków służbowych nie rezygnują jednak z gry, a piłkę nożną traktuję także, jako jeden z elementów dbania o kondycję fizyczną.

Organizując mecz z Czarnymi, na stadionie Opolanina Opole Lubelskie, funkcjonariusze zadbali o uroczystą oprawę. Pomogły im dzieci z Klubu Sportowego Orka Kluczkowice: Aleksandra Czopek, Mikołaj Mendyka, Wojciech Jurak, Patryk Januchta i Łukasz Sokół – W tym klubie prowadzę zajęcia piłkarskie. Dzieci trzymały flagi narodowe, a przed meczem odśpiewaliśmy hymn Polski. Szkoda, że w naszym kraju nie bierzemy przykładu ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przed każdymi zawodami sportowymi odgrywany jest hymn – zauważa Marek Mendyka.

Policjanci nie ograniczają się tylko do występów w Regionalnym Pucharze Polski. W miarę możliwości uczestniczą w turniejach piłkarskich organizowanych w całym kraju. – Niedawno byliśmy w Warszawie, reprezentując NSZZP naszego województwa. Sami również organizujemy turnieje służb mundurowych i rywalizujemy z zespołami Straży Pożarnej czy Zakładu Karnego – mówi.

Okazuje się, że gra w Regionalnym Pucharze Polski była nie tylko przeżyciem dla policjantów, ale również wyzwaniem dla rywali. – Zauważyłem, że zespoły, które w lidze grają twardo, nas często bały się mocniej dotknąć. Grały bardziej zachowawczo. Delikatniej niż zwykle – śmieje się Mendyka. – Nie powiem, że się nas bali, bo na pewno robili wszystko, żeby wygrać, ale bywamy na meczach i widzimy, jak gra się w lidze. Dziękujemy natomiast naszym przeciwnikom za sportową atmosferę i szansę gry o Puchar Polski. W trakcie meczu wola walki i chęć zwycięstwa dawały o sobie znać, więc czasami wyrwało się jakieś nieprzyzwoite słowo, ale gra zawsze była fair – podkreśla.

Lista zawodników NSZZP KPP Opole Lubelskie: Funkcjonariusze KPP Opole Lub.: asp. szt. Marek Mendyka (trener, zawodnik), asp. szt. Mirosław Sola, asp. szt. Marcin Solis, asp. szt. Paweł Kozak, asp. szt. Dariusz Winnicki, sierż. szt. Łukasz Szafran, sierż. szt. Kamil Królikowski, sierż. szt. Kamil Potyrało, sierż. szt. Paweł Sak; funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej Opole Lubelskie: st. kpt. Kamil Młyniec, mł. asp. Rafał Cisłak, mł. asp. Łukasz Latos; funkcjonariusze KMP Lublin: sierż. szt. Karol Czaja, st. post. Piotr Czapla KP III Lublin; Oddziały Prewencji Lublin: sierż. szt. Maciej Jezior, sierż. szt. Maciej Kliński, sierż. szt. Kamil Bartniuk, st. sierż. Marcin Socha; OSP Poniatowa: Eryk Samołyk.

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz regionalny PP

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej