Remis w derbowym meczu Korony II Kielce z Wisłą Sandomierz w III lidze. Udany powrót Długosza, dobre wejście Piątkowskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

dor
W trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego Korona II Kielce zremisowała z Wisłą Sandomierz 1:1 (1:0). Bramkę dla Korony w 19 minucie zdobył Wiktor Długosz, a dla Wisły Michał Mistrzyk w 57 minucie z karnego. Korona II Kielce - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)Bramki: Wiktor Długosz 19 - Michał Mistrzyk 57 z karnego. Korona II: Dutka - Więckowski, Sewerzyński, Seweryś, Szelągowski - Długosz, Kaczmarski (46. Jopkiewicz), P. Lisowski, Theobalds (65. Rogoziński) - Górski (72. Szałas) - Piróg.Wisła: Pietrasik - Kajpust, Wilk, Wojcinowicz, Chorab (76. Dahnowski) - Mistrzyk, Sudy, Kmiotek (65. Siedlecki), Janik, Zawiślak - Mażysz (65. Piątkowski). Sędziował: Jakub Pieron z Kielc.Żółte kartki: P. Lisowski, Długosz, Więckowski, Jopkiewicz - Wojcinowicz, Wilk, Sudy, Janik, Dahnowski. Żółtą kartką ukarany został również asystent trenera Korony, Maciej Śmiech.Widzów: 600. W pierwszym w tym roku meczu w trzeciej lidze trener Sławomir Grzesik wystawił bardzo młody skład. Z kadry pierwszego zespołu wystąpił tylko D'sean Theobalds, ale wypadł bardzo przeciętnie i został zmieniony w 65 minucie. Poza nim w kadrze znaleźli się m.in. powracający z wypożyczenia z Warty Poznań Wiktor Długosz, który pokazał się z dobrej strony oraz 15-latkowie - Iwo Kaczmarski i Radosław Seweryś.Korona objęła prowadzenie w 19 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony najwyżej  do piłki wyskoczył Wiktor Długosz i pokonał Damiana Pietrasika. Przed przerwą jeszcze raz ładnie uderzył Długosz, ale Pietrasik nie dał się zaskoczyć.W drugiej połowie odważniej i bardziej zdecydowanie w ofensywie zagrała Wisła. W 57 minucie po faulu Oskara Sewerzyńskiego goście wykonywali rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Michał Mistrzyk. W końcówce dobra okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Dawid Szałas, ale jej nie wykorzystał, a w ekipie gości w doliczonym czasie gry mogli to uczynić Jarosław Piątkowski i Witalij Dahnowski - jeden strzał był niecelny, drugi świetnie obronił Jakub Dutka. I derby zakończyły się podziałem punktów. (dor)
W trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego Korona II Kielce zremisowała z Wisłą Sandomierz 1:1 (1:0). Bramkę dla Korony w 19 minucie zdobył Wiktor Długosz, a dla Wisły Michał Mistrzyk w 57 minucie z karnego. Korona II Kielce - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)Bramki: Wiktor Długosz 19 - Michał Mistrzyk 57 z karnego. Korona II: Dutka - Więckowski, Sewerzyński, Seweryś, Szelągowski - Długosz, Kaczmarski (46. Jopkiewicz), P. Lisowski, Theobalds (65. Rogoziński) - Górski (72. Szałas) - Piróg.Wisła: Pietrasik - Kajpust, Wilk, Wojcinowicz, Chorab (76. Dahnowski) - Mistrzyk, Sudy, Kmiotek (65. Siedlecki), Janik, Zawiślak - Mażysz (65. Piątkowski). Sędziował: Jakub Pieron z Kielc.Żółte kartki: P. Lisowski, Długosz, Więckowski, Jopkiewicz - Wojcinowicz, Wilk, Sudy, Janik, Dahnowski. Żółtą kartką ukarany został również asystent trenera Korony, Maciej Śmiech.Widzów: 600. W pierwszym w tym roku meczu w trzeciej lidze trener Sławomir Grzesik wystawił bardzo młody skład. Z kadry pierwszego zespołu wystąpił tylko D'sean Theobalds, ale wypadł bardzo przeciętnie i został zmieniony w 65 minucie. Poza nim w kadrze znaleźli się m.in. powracający z wypożyczenia z Warty Poznań Wiktor Długosz, który pokazał się z dobrej strony oraz 15-latkowie - Iwo Kaczmarski i Radosław Seweryś.Korona objęła prowadzenie w 19 minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony najwyżej do piłki wyskoczył Wiktor Długosz i pokonał Damiana Pietrasika. Przed przerwą jeszcze raz ładnie uderzył Długosz, ale Pietrasik nie dał się zaskoczyć.W drugiej połowie odważniej i bardziej zdecydowanie w ofensywie zagrała Wisła. W 57 minucie po faulu Oskara Sewerzyńskiego goście wykonywali rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Michał Mistrzyk. W końcówce dobra okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Dawid Szałas, ale jej nie wykorzystał, a w ekipie gości w doliczonym czasie gry mogli to uczynić Jarosław Piątkowski i Witalij Dahnowski - jeden strzał był niecelny, drugi świetnie obronił Jakub Dutka. I derby zakończyły się podziałem punktów. (dor) Fot. Dorota Kułaga
W trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego Korona II Kielce zremisowała z Wisłą Sandomierz 1:1 (1:0). Bramkę dla Korony w 19 minucie zdobył Wiktor Długosz, a dla Wisły Michał Mistrzyk w 57 minucie z karnego.