Piotr Rzepecki
Towarzyskie starcie Niemców z Ukrainą zakończyło się remisem 3:3. W Bremie było bardzo blisko sensacyjnej porażki gospodarzy, którzy uratowali remis w doliczonym czasie gry. Podopieczni Hansiego Flicka w piątek 16 czerwca zagrają z reprezentacją Polski.

Blisko niespodzianki w Bremie. Niemcy w końcówce uratowali remis

Nasi zachodni sąsiedzi jako gospodarze najbliższego turnieju mistrzostw Europy 2024 nie grają spotkań eliminacyjnych do tej imprezy. Z marszu bowiem mają zapewniony udział. Z tego właśnie powodu w trakcie przerw na mecze reprezentacji grają spotkania towarzyskie - podczas obecnej przerwy zagrali z Ukrainą w Bremie, a za kilka dni sprawdzą formę Biało-Czerwonych.

Mecz z Ukrainą z pewnością nie toczył się po ich myśli. Po szybkim otworzeniu wyniku przez Niclasa Fullkruga gospodarze stracili dwa gole, a przed godziną gry Ukraina podwyższyła prowadzenie. Wynik nasi zachodni sąsiedzi uratowali w samej końcówce - na listę strzelców najpierw wpisał się łączony z Realem Madryt Kai Havertz, a w doliczonym czasie gry z rzutu karnego trafił Joshua Kimmich.

16 czerwca Niemcy na PGE Narodowym w Warszawie zagrają z Polakami. Będzie to pożegnalny mecz w naszej kadrze Jakuba Błaszczykowskiego, byłego piłkarza m.in. Borussii Dortmund.

20 czerwca z kolei Niemcy podejmą u siebie Kolumbię. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Schalke w Gelsenkirchen.

Niemcy - Ukraina 3:3 (1:2)

Bramki: Fullkrug 6', Havertz 83', Kimmich 90+1' (k.) - Tsygankov 19', 56', Rudiger 23' (sam.).