Piotr Rzepecki
EPA/ANDREJ CUKIC PAP/EPA
Znamy kolejną reprezentację, która awansowała na mistrzostwa Europy w Niemczech. Serbowie, bo o nich mowa, są siedemnastą reprezentacją, która pojedzie na turniej do naszych zachodnich sąsiadów. Zakończyli eliminacje remisem z Bułgarią 2:2 i po dopisaniu sobie punktu wyrwali bilet na imprezę.

Serbowie siedemnastą nacją, która pojedzie na Euro 2024

Przed ostatnią kolejką Serbia potrzebowała co najmniej remisu i cel osiągnęła. Bramki dla gospodarzy zdobyli Milos Veljkovic w 17. minucie i Srdjan Babic w 82. Dla Bułgarii trafili Georgi Rusew (59) oraz Kirił Despodow (69).

Spotkanie rozegrano na niewielkim obiekcie w Leskovacu przy pustych trybunach. Brak kibiców to efekt kary nałożonej przez UEFA za ich rasistowskie zachowanie podczas październikowego meczu z Czarnogórą.

Ostatecznie Serbia na Euro pojechałaby nawet w przypadku porażki, bo Czarnogóra nie zdołała wygrać z Węgrami. Goście co prawda prowadzili do przerwy po golu Slobodana Rubezica, ale w drugiej połowie gospodarze odpowiedzieli dwiema bramkami Dominika Szoboszlaia i jedną Zsolta Nagy'a.

Węgrzy eliminacje zakończyli bez porażki. Niepokonani są od września ubiegłego roku, łącznie w 12 spotkaniach.

• Słowacja

Dodajmy, że w turach eliminacji awans na turniej mogło i może uzyskać 20 reprezentacji (zwycięscy i wiceliderzy swoich grup). Niemcy jako gospodarz mają rzecz jasna pewny bilet, a trzy pozostałe reprezentacje o prawo gry na imprezie będą walczyli w marcowych barażach. Dotyczy to m.in. reprezentacji Polski. (PAP/oprac. własne)

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...