Krzysztof Kowalski
od 16 lat
W drugim towarzyskim meczu pod wodzą Michała Probierza reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Łotwą 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kristians Kauselis dla gości i Bartłomiej Kłudka dla Biało-Czerwonych. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Polacy przeważali od początku meczu i konstruowali akcje w ataku pozycyjnym. Łotysze całym zespołem bronili się na własnej połowie. W 6. minucie Fornalczyk wbiegł z prawej strony w pole karne, wycofał piłkę do Gerbowskiego, który uderzył na bramkę, lecz w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił Włodarczyk.

Następnie Fornalczyk oddał strzał zza pola karnego, który został obroniony przez Janisa Beksa. Później szczęścia z dystansu spróbował Łęgowski i po rykoszecie wywalczył rzut rożny. W pierwszej połowie nie padły bramki. Polacy mieli przewagę w posiadaniu piłki, a Łotysze stwarzali minimalne zagrożenie po stałych fragmentach gry.

W 55. minucie Łotysze trafili w słupek, a chwilę później przejęli piłkę na naszej połowie i wyszli na prowadzenie po golu Kristiansa Kauselisa. Polacy wyrównali w 71. minucie. Łotewski bramkarz popełnił błąd przy piąstkowaniu, piłka trafiła pod nogi Kłudki, który z zimną krwią strzelił gola z kilku metrów.

Biało-czerwoni przycisnęli i byli bliscy strzelenia drugiego gola, gdy Filip Szymczak trafił w poprzeczkę. Łotysze kończyli mecz w osłabieniu, gdyż Jegors Novikovs otrzymał od sędziego Pawła Malca drugą żółtą kartkę. W 90. minucie Arkadiusz Pyrka oddał potężny strzał, ale Sergejs Vilkovs skutecznie interweniował, ratując remis swojej drużynie.

Polska U-21 - Łotwa U-21 1:1 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Kłudka 71 - Kristians Kauselis 59

Polska: Kacper Trelowski (74 Krzysztof Bąkowski) - Bartłomiej Kłudka (74 Arkadiusz Pyrka), Ariel Mosór (74 Patryk Peda), Maksymilian Pingot, Kajetan Szmyt (74 Dawid Hanc) - Mariusz Fornalczyk (60 Dawid Kocyła), Mateusz Łęgowski (60 Daniel Dudziński), Fryderyk Gerbowski (74 Michał Rakoczy), Jakub Kałuziński (60 Kacper Kozłowski), Mateusz Musiałowski (60 Jakub Myszor) - Szymon Włodarczyk (60 Filip Szymczak).

Łotwa: Janis Beks (46 Sergejs Vilkovs) - Jegors Novikovs, Karlis Vilnis, Aleksejs Kudelkins, Maksims Fjodorovs - Kristians Kauselis, Kristers Penkevics, Oskars Vientiess (79 Jekabs Laguns), Lukass Vapne (79 Kristofers Rekis), Eduards Daskeviss (72 Olgerds Rascevskis) - Markuss Kruglauss (46 Artjoms Puzirevskis).

żółte kartki: Musiałowski - Kruglauss, Vientiess, Novikovs, Rascevskis, Puzirevskis.

czerwona kartka: Jegors Novikovs (88. minuta, za drugą żółtą).