RKC Waalwijk - Raków Częstochowa 2:2. Remis wicemistrzów Polski na zakończenie obozu w Holandii

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa w ostatnim sparingu na obozie w Holandii zremisowali z RKC Waalwijk 2:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa
W swoim trzecim meczu sparingowym rozegranym w trakcie zgrupowania w Holandii piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w piątek 16 grudnia z RKC Waalwijk 2:2. Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym 10. klubu holenderskiej Eredivisie.

Piłkarze Rakowa Częstochowa w ostatnim meczu kontrolnym rozegranym w trakcie obozu w Holandii zremisowali z RKS Waalwijk 2:2. Wcześniej wicemistrzowie Polski zremisowali z RSC Anderlechtem 1:1 i przegrali z PSV Eindhoven 2:4. W sobotę podopieczni trenera Marka Papszuna kończą zgrupowanie i wracają do kraju.

Na zakończenie obozu częstochowianie mieli grać z Fortuną Sittard, ale holenderki klub odwołał sparing nie mogąc zagwarantować odpowiedniego boiska. Na szczęście liderowi PKO Ekstraklasy szybko udało się znaleźć zastępstwo i w piątek zmierzyli się z RKC Waalwijk.

W I połowie spotkania rozgrywanego w ośrodku treningowym klubu z Brabancji Północnej nie padła żadna bramka. Gospodarze mieli kilka okazji, ale w bramce Rakowa dobrze spisywał się Kacper Trelowski.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE SPARINGU WAALWIJK - RAKÓW

Po zmianie stron wicemistrzowie Polski zagrali odważniej i po strzale Fabiana Piaseckiego, który świetnie odnalazł się w polu bramkowym. szybko objęli prowadzenie. Waalwijk odpowiedział wyrównującym golem Florian Jozefzoon, a kilka minut później Roy Kuijpers pokonał Jakuba Rajczykowskiego i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Remis dla Rakowa uratował Sebastian Musiolik wykańczając dośrodkowanie Tobiasza Kubika. W końcówce dwa razy na bramkę miejscowych strzelał młody pomocnik z III-ligowych rezerw częstochowskiego klubu Olivier Sukiennicki, lecz bramkarz holenderskiego zespołu obronił jego uderzenia. Trener Marek Papszun w II połowie gry dał szansę gry także trzeciemu obok Kubika i Sukiennickiego wychowankowi Akademii Rakowa Oliwerowi Długoszowi.

RKC Waalwijk - Raków Częstochowa 2:2 (0:0)
Bramki
0:1 Fabian Piasecki (52), 1:1 Florian Jozefzoon (69), 2:1 Roy Kuijpers (75), 2:2 Sebastian Musiolik (78)

Raków
(I połowa) Trelowski - Racovițan, Niewulis, Rundić - Sorescu, Papanikoláou, Berggren, Wdowiak, Ivi López, Kun - Piasecki.
(II połowa) Rajczykowski - Rundić (61. Svárnas), Niewulis, Racovițan, Tudor, Berggren (68. O. Długosz), Lederman, W. Długosz (61. Sukiennicki), Ivi López (61. Szelągowski), Wdowiak (61. Kubik), Piasecki (61. Musiolik).