Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Enric Fontcuberta
FC Barcelona mierzyła się z Royal Antwerp w ramach pierwszego meczu Ligi Mistrzów w sezonie 2023/24. 100. bramkę w europejskich pucharach zdobył Robert Lewandowski. "Duma Katalonii" rozbiła dużo słabszego rywala 5:0!

FC Barcelona wysoko prowadzi. Robert Lewandowski w "klubie 100"

Robert Lewandowski zdobył bramkę w 19. minucie meczu 1. kolejki grupy H Ligi Mistrzów u siebie z Antwerpią. To jego 92. gol w historii występów w Champions League (100. gol w europejskich pucharach). Polak trafił do siatki z kilku metrów, wykorzystując świetne podanie Joao Felixa. To właśnie Portugalczyk dał "Dumie Katalonii" prowadzenie w 11. minucie. Kilka minut po trafieniu "Lewego" padł go samobójczy. Raphinha nabił wrzutką jednego z obrońców. Do przerwy belgijski klub przegrywał już 0:3.

Drugiej połowie czwartą bramkę strzelił Gavi, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Ostatniego gola w meczu zdobył Felix, który uderzył głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony. W doliczonym czasie gry "Lewy" mógł ustrzelił dublet, ale w sytuacji sam na sam się pomylił.

W klasyfikacji wszech czasów Lewandowski ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 goli oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 129. Obaj w tym sezonie dorobku nie poprawią, bo kariery kontynuują poza Europą. Co ciekawe, pierwszy raz od ponad dwudziestu lat Liga Mistrzów odbędzie się bez wspomnianego duetu. (PAP, opracowanie własne)

Żółte kartki: Gavi
Skład Barcelony: Ter Stegen - Cancelo, Kounde, Christensen, Balde - De Jong, Gavi, Gündoğan - Raphinha, Lewandowski, Felix.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Wszystko wskazuje na to, że 12 września będzie ostatnim dniem Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Który z dotychczasowych trenerów Biało-Czerwonej kadry radził sobie najgorzej? Konkurencja jest całkiem spora.Aby zobaczyć wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Najgorsi trenerzy reprezentacji Polski w XXI wieku. Fernando...

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?