Jakub Maj
Jakub Maj
Diario AS/portal X
Robert Lewandowski jest ostatnio w lepszej formie. Polak zaliczył w styczniu dobrą serię z trzema strzelonymi golami. 35-latek szukał kolejnych trafień w niedzielę przeciwko Realowi Betis. "Lewy" pokonał bramkarza drużyny z Andaluzji, ale niestety sędzia podniósł rękę - spalony.

Robert Lewandowski blisko gola. Był na spalonym

Małe przełamanie dla Lewandowskiego zaczęło się kilkanaście dni temu. Polak strzelał gole w trzech kolejnych meczach - z Barbastro, Osasuną i Realem Madryt. Snajper polował na kolejne gole w czwartek w starciu z Salamancą w Copa del Rey, ale niestety nie udało się wpisać na listę strzelców.

Hiszpański dziennik "Sport" nie ma wątpliwości, co jest przyczyną przełamania "Lewego". Chodzi o zimowy transfer Vitora Roque. - Polak, widząc swoje zagrożenie, postanowił zaznaczyć terytorium - TVP Sport cytuje hiszpański dziennik "Sport".

Robert Lewandowski był bardzo blisko kolejnego gola w starciu z Realem Betis w ramach 21. kolejki ligi hiszpańskiej. FC Barcelona wyszła na prowadzenie w 21. minucie. "Duma Katalonii" miała sporo szczęścia, gdyż piłka przypadkiem spadła pod nogi Pedrigo, który wyłożył ją do Ferrana Torresa. Hiszpański napastnik nie miał problemów z wykończeniem akcji.

Polski napastnik mógł wpisać się na listę strzelców tuż przed przerwą. Lamine Yamal poczarował przed polem karnym i zagrał prostopadłą piłkę do 35-latka. "Lewy" podał od razu do Torresa, który szybko zwrócił futbolówkę do "nadawcy". Wideoweryfikacja ukazała, że Lewandowski w momencie podania od Yamala był na minimalnym spalonym.

W drugiej połowie Betis rzucił się do odrabiania strat. Isco, czyli były zawodnik Realu Madryt w 56. i 59. pokonał bramkarza FC Barcelony. Robert Lewandowski został zmieniony w 63. minucie. Polak zagrał bardzo słabo, dlatego trener Xavi postanowił wprowadzić żywiołowego Vitora Roque.

Barcelona przechyliła szalę na swoją korzyść w samej końcówce. W 90. minucie Felix strzelił gola na 3:2, a kilkadziesiąt sekund później wynik meczu ustalił Torres. Hiszpan skompletował hat-tricka.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...