Robert Lewandowski surowo oceniony przez media za mecz z Bayerem. Najniższa nota w drużynie Bayernu

Tomasz Dębek
Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski IMAGO/Frank Hoermann / SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News
Bundesliga. Bayern Monachium tylko zremisował z Bayerem Leverkusen, a Robert Lewandowski nie trafił do siatki w drugim meczu z rzędu. Niemieckie media surowo oceniły występ Polaka.

Robert Lewandowski rozpieścił kibiców do tego stopnia, że dwa mecze z rzędu bez zdobytej bramki budzą spore zdziwienie, a nawet niepokój. Brak trafień w poprzedniej kolejce z Eintrachtem (1:0) i sobotnim meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen (1:1) to dopiero druga taka passa Polaka w tym sezonie Bundesligi. Ostatnio w dwóch meczach z rzędu nie strzelił gola na przełomie września i października. W poprzednim sezonie... nie zdarzyło mu się to ani razu! Nie pokonał bramkarza tylko w czterech z 29 meczów, w których wziął udział, ale nigdy nie zdarzyło się to w kolejnych spotkaniach. W sezonie 2019/20 miał jedną taką passę trwającą „aż” trzy mecze.

W zremisowanym spotkaniu z trzecim w tabeli Bayerem bramki zdobyli Niklas Suele, który nie przedłużył kontraktu z Bayernem i po zakończeniu sezonu przeniesie się do Borussii Dortmund oraz Thomas Mueller - z tym, że ten drugi trafił do własnej siatki. Grę Lewandowskiego Niemcy ocenili surowo. Polak był odcięty od podań, obrońcy rywali wyłączyli go z gry. Cofał się w głąb pola, próbował kreować akcje. Sam nie miał jednak ani jednej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Według „Bilda” kapitan reprezentacji Polski zasłużył zaledwie na „5” w niemieckiej skali („1” - klasa światowa, „6” - występ poniżej krytyki). Tak nisko wśród zawodników wyjściowej 11 tabloid ocenił tylko Muellera, Kingsleya Comana, Benjamina Pavarda i Dayota Upamecano. Inne redakcje były nieco łagodniejsze, noty Lewego wahały się jednak pomiędzy „4” a „4,5”.

Doskonałą okazję na przełamanie 33-latek będzie miał już we wtorek. Bayern podejmie Red Bulla Salzburg w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Austrii padł remis 1:1, także bez bramki Lewandowskiego. Kibice Bayernu liczą na to, że najlepszy strzelec ich drużyny (28 goli w Bundeslidze, dziewięć w LM, dwa w Superpucharze Niemiec) przypieczętuje awans do ćwierćfinału.

Trwa głosowanie...

Kto bardziej zasłużył na Złotą Piłkę 2021?

ZOBACZ TEŻ:

Sobotni finał Ligi Mistrzów symbolicznie zamknie sezon 2021/22. Wywrócił on na głowę klasyfikację najlepszych strzelców w dziejach futbolu. Nowym liderem został Cristiano Ronaldo, który ma na koncie już 831 bramek w oficjalnych meczach. Tuż za podium jest Leo Messi, a elitę goni Robert Lewandowski, który w tym roku przekroczył granicę 600 bramek w karierze. Przed nim zrobiło to zaledwie 13 zawodników. Sprawdź listę najlepszych snajperów w historii!Uruchom i ZOBACZ GALERIĘ klikając "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Najlepsi strzelcy w historii piłki nożnej. Cristiano Ronaldo...

od 7 lat
Wideo

Nowe inwestycje w Rypińskim Centrum Sportu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24