Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób...

Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

Jakub Guder

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

©fot. k. laskowicz - materiały prasowe

Ponad 540 osób wystartowało w Rajdzie Rowerowym „Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego”, który w sobotę zorganizowano w rodzinnych stronach mistrza - w podmilickich Krośnicach. Udało się w sumie zebrać ponad 28 tys. zł, które wspomogą rehabilitację naszego legendarnego kolarza.
Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

©fot. k. laskowicz - materiały prasowe

Chłód nie wystraszył przyjaciół i kibiców Szurkowskiego. Na starcie rajdu stanęło ponad 500 osób, które pokonały trasę liczącą 14 km - pętlę z Krośnic do rodzinnej wsi Szurkowskiego Świebodowa.

Imprezę w ciągu kilku dni zorganizowali Beata Iwanicka i Michał Hencki, którzy na co dzień działają przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestniczyli w niej oczywiście nie tylko sami zawodnicy, ale też ich bliscy.
Liczne grono stanowiły wszelkiego rodzaju grupy i kluby kolarskie, które prowadziły zbiórki pieniędzy we własnym gronie, a potem wrzucały pieniądze do puszki, by pomóc w rehabilitacji Szurkowskiego. Przypomnijmy, że trzykrotny mistrz świata w czerwcu w wyścigu amatorów w Niemczech brał udział w kraksie, po której nie może w tej chwili chodzić.

Dochód z całej sobotniej imprezy był oczywiście przeznaczony dla byłego kolarza Dolmelu Wrocław. Przeprowadzono m.in. licytacje gadżetów, które przekazali przeróżni ludzi i instytucje. Najdrożej - bo aż za 4 tys. zł - sprzedano rower podarowany przez Stowarzyszenie Kolarzy Dolnośląskich. 1200 zł kosztowała koszulka z napisem „Jedziemy dla Ryśka” - bardzo podobna do tej, w jakiej mistrz wystartował w niefortunnych zawodach w Niemczech. Natomiast w internecie będzie można licytować jeszcze piłkę z autografami siatkarskich mistrzów świata.

Ryszard Szurkowski śledził relacja z Krośnic za pośrednictwem Facebooka. Gdy impreza się już kończyła, a na placu boju zostało kilkadziesiąt osób, główny bohater niespodziewanie... zadzwonił do uczestników rowerowego rajdu.

Wielkie podziękowania za organizację całego rajdu należą się oczywiście wszystkim sponsorom i darczyńcom, ale w równej mierze wolontariuszom, którzy już od piątku pracowali wytrwale nad całym wyścigiem.

QUIZ - czy znasz herby dolnośląskich klubów? (cz. II)


SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów


Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawo Krośniczanie

Breslauer49 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Jesteście wspaniali. Ryszard to mój niegdysiejszy idol z lat siedemdziesiątych, wygrywał z najlepszymi nie tylko w Polsce. Był w klubie sportowym DOLMEL Wrocław. Może obecny wlaściciel ABB sypnie...rozwiń całość

Jesteście wspaniali. Ryszard to mój niegdysiejszy idol z lat siedemdziesiątych, wygrywał z najlepszymi nie tylko w Polsce. Był w klubie sportowym DOLMEL Wrocław. Może obecny wlaściciel ABB sypnie groszem dla wielkiego sportowca, który rozslawial Dolmel.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
już nie ABB

Wodnik64 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Masz kiepskie informacje.ABB już dawno nie jest właścicielem byłego Dolmelu. Teraz to GE. A w międzyczasie był jeszcze Alstom.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?