Jakub Jabłoński
Paulo Dybala strzelił na 2:0
Paulo Dybala strzelił na 2:0 PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Roma rozbiła we włoskim dwumeczu Ligi Europy w 1/4 finału AC Milan. Na Stadio Olimpico piłkarze Daniele De Rossiego wygrali 2:1 i zameldowali się w półfinale drugich co do ważności rozgrywek klubowych spod egidy UEFA. W pierwszym meczu na San Siro było 1:0 po trafieniu Manciniego. Nicola Zalewski przesiedział cały dwumecz na ławce, a w Rzymie jedynym polskim akcentem był Szymon Marciniak. Sędzia pokazał w pierwszej połowie czerwoną kartkę.

AS Roma - AC Milan 2:1 (3:1)

Gospodarze meczu rewanżowego ćwierćfinału Ligi Europy na Stadio Olimpico w Rzymie szybko rozpoczęli strzelanie i sprawili, że sytuacja w iście włoskim dwumeczu europejskich pucharów dla Milanu stała się wręcz opłakana w skutkach i postawiła ekipę Stefano Piolego pod ścianą. A było jeszcze gorzej, gdyż gospodarze atakowali i szybko objęli prowadzenie i je podwyższyli.

"Rossonerri" przegrywali od 12. minuty, kiedy do piłki dopadł ten, który ukąsił ich również na San Siro w pierwszym meczu. Gianluca Mancini zachował się najprzytomniej w polu karnym, po tym jak jego kolega po finezyjnym strzale uderzył tylko w obramowanie bramki. Włoch miał przed sobą pustą bramkę i z łatwością wbił futbolówkę między słupki. Podopieczni Daniele De Rossiego pewnie zmierzali do półfinału rozgrywek.

PAP/EPA

Potem Paulo Dybala po indywidualnej akcji Romelo Lukaku, który mu wystawił piłkę oddał piękny, mierzony strzał i pokonał bramkarza mediolańskiej ekipy Mike'a Maignana. Sędzia prowadzący to spotkanie, czyli nasz rodak Szymon Marciniak później był zmuszony pokazać czerwoną kartkę dla piłkarza Romy - Zeki Celika. Decyzję podjął po konsultacji z wozem VAR i obejrzeniem tego raz jeszcze na monitorze.

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

W konsekwencji pierwsza połowa przeciągnęła się o dokładnie siedem minut. Na przerwę piłkarze w stolicy Włoch schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa do zapomnienia. Roma wyeliminowała Milan

Druga połowa - mimo licznych ataków przyjezdnych z Mediolanu - nie przyniosła nam wielu emocji. Ostatecznie to wchodzący w roli szkoleniowca Daniele De Rossi powalczy o pierwsze swoje europejskie trofeum w karierze trenerskiej. W półfinale zmierzy się bowiem ze świeżo upieczonym mistrzem Niemiec - Bayerem Leverkusen, który pewnie uporał się z londyńskim West Ham United.

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

W samej końcówce meczu Milan jeszcze starał się odwrócić losy meczu, ale nic z tego. Mediolańczycy zdobyli jedynie bramkę kontaktową w meczu, a nie dwumeczu. Bramkę honorową zdobył w Matteo Gabbia. Marciniak mógł wyrzucić jeszcze z boiska drugiego piłkarza. Theo Hernandez z Milanu wszedł od tyłu w nogi piłkarza Romy - ostatecznie polski arbiter po obejrzeniu tego na monitorze VAR cofnął czerwoną i dał mu tylko żółtą kartkę.

Grzegorz Krychowiak we wrześniu po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Pomocnik dobił magicznej bariery stu meczów i postanowił zawiesić buty na kołku w piłce reprezentacyjnej. Zawodnik jednak nie powiedział ostatniego słowa w piłce klubowej i świetnie się spisuje na arabskiej ziemi. Poza tym co i rusz chwali się swoim bogatym życiem w mediach społecznościowych. Oto jak żyje 34-letni piłkarz saudyjskiego Abha Club. Przedstawiamy galerię zdjęć byłego kadrowicza!Kliknij w przycisk po prawej stronie i zobacz zdjęcia z bogatego życia Grzegorza Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak w Arabii Saudyjskiej. Tak żyje były repr...