Ruch Chorzów dostał karę za przerwany mecz z Pogonią Szczecin. Niebiescy muszą zapłacić za pokaz kibiców

Tomasz Kuczyński
07.10. 2023 r. PKO Ekstraklasa: Mecz w Gliwicach Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin.
07.10. 2023 r. PKO Ekstraklasa: Mecz w Gliwicach Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin. Lucyna Nenow
Ruch Chorzów został ukarany za zachowanie kibiców w czasie swojego ostatniego meczu na stadionie w Gliwicach przed przenosinami na Stadion Śląski. 7 października 2023 roku Niebiescy grali w 11. kolejce PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin i przegrali 0:3. Mecz był przerwany w I połowie na 11 minut. Komisja Ligi nałożyła na klub z Cichej karę finansową.

Kibice Ruchu postanowili w efektowny sposób pożegnać się ze stadionem Piasta Gliwice. Na początku meczu z Sektora Rodzinnego poleciały serpentyny i spotkanie było na chwilę przerwane na ich usunięcie z boiska.

Kolejny pokaz, w okolicach 35. minuty, przygotowali Ultras Niebiescy i nie obyło się bez pirotechniki. Zadymienie na stadionie było tak duże, że w 40. minucie sędzia Bartosz Frankowski nakazał piłkarzom obu drużyn zejść z boiska do szatni. Przerwa w meczu trwała 11 minut.

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zajęła się tym meczem i postanowiła ukarać Ruch Chorzów. Niebiescy dostali grzywnę w wysokości 40 tys. złotych.

Mecz z Pogonią Szczecin obejrzało 9.236 kibiców. Następne domowe spotkanie Ruch rozegrał już na Stadionie Śląskim, gdzie prawie 30.000 fanów zobaczyło remis Niebieskich ze Śląskiem Wrocław 2:2. Nie było żadnych ekscesów i pokazów pirotechnicznych. W poniedziałek 13 listopada chorzowski beniaminek zagra w „Kotle Czarownic” z Radomiakiem Radom (początek o godz. 19).