Ruch Chorzów - GKS Bełchatów NA ŻYWO, WYNIK, LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ Niebieski beniaminek kontra spadkowicz o nietypowej porze

Tomasz Kuczyński
Ruch Chorzów w pierwszym meczu sezonu zremisował z Pogonią Siedlce 1:1. W sobotę 14 sierpnia 2021 Niebiescy podejmą GKS Bełchatów. Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 14.08.2021 r. w meczu 3. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał przy Cichej z GKS-em Bełchatów. Mecz rozpoczął się godz. 13.20. Niebiescy są beniaminkiem, a bełchatowianie spadkowiczem z I ligi. Ruch chciałby pójść za ciosem po wygranej w Lublinie z Motorem. Trener Jarosław Skrobacz wysoko ceni rywala z Bełchatowa. Poniżej prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch - GKS Bełchatów.

Koniec. Ruch wygrał 4:0.

82. minuta 4:0! Jakub Siwek uderzył w okienko z 15 metrów.

75. minuta. Wynik się nie zmienia. Niebiescy kontrolują mecz.

Mecz przy Cichej ogląda 5502 widzów.

65. minuta Dalej 3:0. Animusz Bełchatowa osłabł. Ruch już częściej przy piłce.

52. minuta. Artur Golański strzelił z pola karnego, obok słupka bramki Ruchu.

50. minuta. GKS Bełchatów zaczął odważnie, miał już dwa rzuty rożne.

Zaczęła się II część.

Koniec I połowy. Ruch wygrywa 3:0.

45. minuta. Michał Mokrzycki huknął z daleka. Bramkarz gości z trudem wybił piłkę na róg.

42. minuta. 3:0! Przemysław Szkatuła dobił z bliska strzał Szczepana odbity przez bramkarza GKS-u.

38. minuta. Ruch prowadzi 2:0! Foszmańczyk uderzył zza pola karnego w dalszy róg i pokonał Komara.

36. minuta. Po składnej akcji Niebieskich z 16 metrów strzelił Foszmańczyk - bramkarz był na posterunku.

32. minuta. Z dystansu uderzył Tomasz Foszmańczyk - niecelnie.

30 minuta. Wynik dalej 1:0. Przerwa na uzupełnienie płynów.

23 minuta. Ruch prowadzi 1:0! Michał Mokrzycki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Adama Dobosza na Danielu Szczepanie.

15. minuta. Pierwsza groźna akcja gości mogła zakończyć się golem. Jakub Bielecki uratował Niebieskich parując piłkę na rzut rożny. Szymon Sołtysiński zmarnował świetną okazję.

14. minuta. Po rzucie rożnym Filip Nawrocki główkował za wysoko.

11. minuta. Daniel Szczepan po ziemi, zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza.

10. minuta. Michał Mokrzycki strzelił z 30 metrów. Piłka poleciała nad poprzeczką.

6. minuta. Tomasz Wójtowicz wpadł w pole karne, był sam na sam z bramkarzem Bełchatowa, który skrócił kąt. Skończyło się na rzucie rożnym, bo zawodnik Ruchu strzelił w Kewina Komara.

Od 13.20 trwa mecz w Chorzowie. Niebiescy wyszli wysoko na rywala i chcą przejąć inicjatywę.

Niedługo zaczyna się mecz przy Cichej. Oto skład Ruchu:

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch Chorzów zaczął sezon od remisu u siebie z Pogonią Siedlce 1:1. Inaugurację sezonu oglądało 4589 kibiców Niebieskich. Następnie drużyna Jarosława Skrobacza pojechała do Lublina i pokonała Motor 2:1 w obecności 9239 widzów. Ruch wsparło 1000 fanów, choć oficjalnie dostali 800 biletów. W sobotę przy Cichej można też spodziewać się dobrej frekwencji, choć pora rozegrania meczu jest nietypowa. W piątek 13 sierpnia pod wieczór zajętych było już 4200 miejsc.

RUCH - GKS BEŁCHATÓW LIVE
Ruch ma teraz 4 punkty, a tylko dwie drużyny w pierwszych dwóch kolejkach zaliczyły dwie wygrane - Chojniczanka i Stal Rzeszów. GKS Bełchatów jest ostatni w tabeli i ma minus 1 punkt. To oznacza, że odrobił trzy z kary za zaległości finansowe. GKS z odjętymi punktami grał też w Fortuna 1. Lidze i zajął jedyne spadkowe miejsce. Drużyna trenera Patryka Rachwała zaczęła sezon od przegranej 1:2 w Puławach z Wisłą, ale ostatnio wygrała ze Zniczem Pruszków 3:2. Po kontuzji treningi z zespołem bełchatowian rozpoczął już ukraiński napastnik Jewhen Radionow (poprzednio Puszcza Niepołomice) i niewykluczone, że w sobotę zaliczy debiut.

RUCH - GKS BEŁCHATÓW WYNIK

Niebiescy zagrają z GKS-em Bełchatów po raz 30. Najbardziej pamiętny mecz to finał Pucharu Polski w 1996 roku na stadionie Polonii Warszawa wygrany przez Niebieskich 1:0. To była pierwsza potyczka tych drużyn. Poprzednio oba zespoły spotkały się na poziomie II ligi w sezonie 2018/2019. 17 sierpnia 2018 roku w Chorzowie był remis 2:2, a bramki dla gospodarzy zdobyli Artur Balicki i Mateusz Bogusz. W 19. minucie Ruch prowadził 2:0, ale GKS doprowadził do remisu. W rewanżu w Bełchatowie Ruch przegrał 0:1. Na koniec sezonu chorzowianie spadli do III ligi, a GKS fetował awans.

RUCH - GKS BEŁCHATÓW ONLINE

Poprzedni mecz Ruchu, w Lublinie, był transmitowany przez TVP Sport, ale tylko online. W sobotę Niebiescy znów zagoszczą na ogólnopolskiej antenie, tym razem już w telewizji oraz na internetowej stronie TVP Sport. Z tego powodu mecz rozpocznie się o godz. 13.20.

- Nie jest zbyt korzystna pora na rozgrywanie meczów – przyznał Przemysław Szkatuła, który z Motorem miał dwie asysty. - Nigdy nie lubiłem grać o 12 czy 13, ale oczywiście, gdy są transmisje telewizyjne, to trzeba się podporządkować temu i robić swoje. Codziennie trenujemy w godzinach okołopołudniowych, więc warunki nie będą nam obce. Generalnie jednak wieczorem, przy światłach, gra się przyjemnie.

RUCH - GKS BEŁCHATÓW NA ŻYWO

Jarosław Skrobacz zaliczył w Lublinie pierwszą wygraną jako trener Ruchu. Niebiescy chcieliby pójść za ciosem, ale szkoleniowiec docenia wartość GKS-u Bełchatów.

- Wiemy czego się spodziewać po Bełchatowie. Może i doszło tam do rewolucji kadrowej, ale jeśli spojrzymy jakim dysponują składem to jest to solidna drużyna - ocenia Skrobacz. - Dobosz i Klabnik to doświadczona para stoperów, na bokach Szymorek, który rozegrał wiele spotkań w I lidze, na drugiej stronie Mateusz Gancarczyk, w środku Dawid Flaszka i Marcin Ryszka, Jewhen Radionow wraca po urazie. Nie są to nazwiska anonimowe, są znane, mają swoją jakość. GKS pechowo przegrał w Puławach po dwóch rzutach karnych, u siebie wygrali. Uważam, że to drużyna mocniejsza od Pogoni Siedlce, którą gościliśmy na inaugurację.

RUCH - GKS BEŁCHATÓW TRANSMISJA

Sędzią sobotniego meczu przy Cichej będzie Szymon Łężny (Kluczbork). Arbiter zadebiutuje na poziomie II ligi. „W poprzednim sezonie - na boiskach III ligi - rozstrzygał w aż pięciu spotkaniach Niebieskich - z Polonią Bytom (1:1), Rekordem Bielsko-Biała (2:1), Polonią-Stalą Świdnica (3:0), Lechią Zielona Góra (2:0) i Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:0)” - czytamy na stronie Ruchu.

Mecz Ruch Chorzów - GKS Bełchatów pokaże stacja TVP Sport. Początek transmisji o godz. 13.15.