Rysice Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0. Porażka, która wstydu nie przynosi

bell, jg
Luiza Lizut
#VolleyWrocław przegrał 0:3 na wyjeździe z Rysicami Rzeszów, ale momentami grał naprawdę dobrze.

Wrocławianki zaczęły odważnie. Po atakach ze skrzydła Gabrieli Ponikowskiej przeważały w pierwszym secie i prowadziły 6:4 i 7:5. Rzeszowianki dodały jednak gazu w ataku i w bloku, wykorzystując swój duży potencjał w tych elementach i wyszły na prowadzenie 16:10. Seta wygrały 25:21.
W drugiej partii gospodynie grały spokojnie trzymając rywalki na dystans. Rozpoczęły od 4:0 i 6:1. Coneo atakowała na 13:8, a Kalandadze na 14:9, potem Obiała na 18:13, i ponownie Kalandadze na 20:13. Na 23:15 podwyższył wynik potrójny blok Rysic. Seta zakończyła Orvosova (25:17).

W trzeciej odsłonie #VolleyWrocław dobrze przyjmował i zagrał lepiej niż w dwóch poprzednich, a rzeszowianki miały gorsze chwile, chociaż wciąż posiadały inicjatywę. W końcówce było gorąco. Ponikowska i Bączyńska doprowadzały do remisu i wszystko rozstrzygało się na przewagi. Ostatecznie Rysice wygrały 26:24.

Co cieszy - na boisku na moment pojawiła się wracająca po kontuzji Aleksandra Gromadowska.

5. kolejka Tauron Ligi

PGE Rysice Rzeszów - #Volley Wrocław 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)
Rysice: Wenerska 3, Orvosova 11, Kalandadze 14, Obiała 6, Centka 6, Coneo 10, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej, Kowalska 4, Szlagowska 1, Jurczyk 4. Trener Stephane Antiga.
#Volley: Muhlsteinova, Szczurowska 11,
Lewandowska 6, Ponikowska 8, Bączyńska 6, Stronias 8, Pawłowska (libero) oraz Stancelewska 3, Szady, Gancarz 1, Gromadowska 1. Trener Michal Masek.

Pozostałe wyniki kolejki:
ŁKS Łódź - Akademia Tarnów
STAL Mielec - BKS Bielsko-Biała
MKS Kalisz - Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
Pałac Bydgoszcz - Uni Opole (dziś, godz. 17:30), Radomka Radom - Chemik Police 0:3 (21:25, 22:25, 18:25).

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko mnie przytłaczało, całe wieczory płakałam