Sebastian Szymański w barwach Fenerbahce
Sebastian Szymański w barwach Fenerbahce AA/ABACA/Abaca/East News
Sebastian Szymański zaliczył już trzecią asystę w barwach Fenerbahce Stambuł. Ta konkretna okazała się szczególną, bo reprezentant Polski w ten sposób rozpoczął swoją przygodę z ligą turecką. Na inaugurację w domowym meczu z Gazaintepsporem obsłużył Edina Dżeko.

Asysta Sebastiana Szymańskiego w lidze tureckiej

Szymański od razu wskoczył do jedenastki Fenerbahce i stał się jej istotnym elementem. Także dzięki niemu drużyna jest o krok od awansu do decydującej o wejściu do grupy Ligi Konferencji. W trzech meczach tych rozgrywek Polak zdobył bowiem bramkę i dopisał do niej dwie asysty.

Dziś Szymański dał popis w pierwszym meczu Süper Ligi, bo taką nazwę nosi liga turecka. Ofensywny pomocnik w 18 minucie znalazł między dwoma obrońcami Edina Dżeko. Po jego zagraniu Bośniak podwyższył na 2:0 (wcześniej trafił po zagraniu Dusana Tadicia).

Mimo gry w przewadze od 23 minuty Fenerbahce do przerwy straciło bramkę. Co więcej, na początku drugiej połowie rzutu karnego za dotknięcie ręką nie wykorzystał Dusan Tadić.

Decyzją trenera Szymański opuścił murawę w 68 minucie. Zastąpił go belgijski napastnik Michy Batshuayi.