Sędzia zalana krwią. Asystent arbitra zderzyła się z kamerą telewizyjną i rozcięła głowę podczas meczu LaLiga Betis – Athletic Bilbao

Jacek Kmiecik
Podczas meczu 26. kolejki LaLiga pomiędzy Betisem Sewilla z Athletic Bilbao (3:1) doszło do przerażającego wydarzenia z udziałem sędzi asystentki arbitra głownego zawodów Guillermo Cuadry.

Sędzia asystent Guadalupe Porras Ayuso została poważnie ranny w wyniku przypadkowego zderzenia z kamerą telewizyjną po bramce napastnika Betisu Sewilla Cimi Avili, zdobytej w 13. minucie.

Sędzia asystent zderzyła się z kamerą i rozcięła głowę

Potrącona kamera wpadła na Porras i rozcięła jej głowę. Twarz sędziny zalała się krwią. Udzielono jej natychmiastowej pomocy medycznej i zabrano ją na noszach. Według hiszpańskich mediów, sędzia trafiła do szpitala.

„Dużo zachęty i szybkiego powrotu do zdrowia dla Guadalupe Porras Ayuso, asystentka sędziego musiała zostać zniesiona na noszach po tym, jak zderzyła się kamerą telewizyjną” – napisał analityk sędziowski z Radia Marca i telewizji Gol Pavel Fernandez.

kolaż EFE

Po zabraniu rannej asystent do szpitala mecz był kontynuowany

Mecz był kontynuowany po tym, jak ofiarę zastąpił rezerwowy sędzia asystent. W 38. minucie gola samobójczego dla Betisu strzelił obrońca gości Yuri Berchiche, tuż przed przerwą w 7. minucie doliczonego czasu do pierwszej połowy kontaktową bramkę dla Athleticu zdobył napastnik Gorka Guruzeta. Ale w 67. minucie na 3:1 podwyższył amerykański pomocnik Johnny, ustalając wynik spotkania.

Po 26. meczach rozegranych w hiszpańskiej Primera Division Betis zajmuje szóste miejsce z 42 punktami. Athletic po takiej samej liczbie rozegranych spotkań plasuje się na piątym miejsce z dorobkiem 49 punktów.

37-letnia Porras jest pierwszą kobietą sędzią pracującą na meczach LaLiga.