Serie A. Juventus ograł Napoli w hicie. Wojciech Szczęsny z interwencją meczu

Bartosz Głąb
Juventus wygrywa z Napoli. Szczęsny z interwencją meczu.
Juventus wygrywa z Napoli. Szczęsny z interwencją meczu. PAP/EPA
Liga włoska. Juventus pokonał Napoli 1:0 na inaugurację 15. kolejki. Bohaterami meczu zostali Federico Gatti, który zdobył jedyną bramkę w meczu i Wojciech Szczęsny, który popisał się fantastyczną interwencją. "Stara Dama" dzięki wygranej wskoczyła na pozycję lidera tabeli.

Liga włoska. Juventus ograł Napoli w hicie. Szczęsny z paradą meczu

Juventus do tego spotkania przystępował z pozycji wicelidera i stratą dwóch "oczek" do Interu. Dzisiejszy mecz dla podopiecznych Massimiliano Allegri był szansą nie tylko na wygranie prestiżowego meczu, ale i wskoczenie na fotel lidera tabeli.

Lepiej ten pojedynek mogli rozpocząć goście, ale w 28. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Khvicha Kvaratskhelia. Gruzin w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył wysoko nad poprzeczką. Dziesięć minut później Piotr Zieliński dobrze dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne "Starej Damy", piłka spadła pod nogi Giovanniego Di Lorenzo, ale jego strzał, tylko w znany przez siebie sposób fantastycznie wybronił Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz zaprezentował nadludzki refleks, a gracz Napoli nie dowierzał, że piłka nie znalazła drogi do bramki.

Liga włoska. "Stara Dama" liderem tabeli

Na początku drugiej połowy Federico Gatti wprawił w ekstazę Alianz Stadium wykorzystując precyzyjną centrę Andrea'i Cambiaso. W 70. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, wchodząc na boisko jako pierwszy z rezerwowych Juventusu. Polak nie miał żadnych okazji na podwyższenie rezultatu i w efekcie kontynuuje serię meczów bez zdobytej bramki, która obecnie wynosi 7 spotkań.

Pod koniec spotkania fatalny błąd popełnił Szczęsny podając wprost pod nogi rywala. W efekcie Victor Osimhen strzelił gola, ale arbiter dopatrzył się spalonego i polski bramkarz mógł odetchnąć. Dzięki zwycięstwu Juventus zameldował się na pozycji lidera tabeli i może spoglądać na poczynania Interu w sobotnim starciu z Udinese.