Serie A. Zieliński i Milik lepsi od (drużyny) Thiago Cionka

Stanisław Moneta
Zieliński zaliczył asystę w meczu z Palermo
Zieliński zaliczył asystę w meczu z Palermo brak
Piotr Zieliński zaliczył asystę w meczu Napoli z Palermo, a zespół jego i Arkadiusza Milika pokonał klub Thiago Cionka (nie grał) 3:0.

Trener Napoli Maurizio Sarri w meczu z Palermo po raz pierwszy w tym sezonie postawił na Piotra Zielińskiego od pierwszej minuty. Nie żałował. 22-letni pomocnik był jednym z najlepszych na boisku, co potwierdził asystą (po rajdzie przez pół boiska) przy drugim golu José Callejóna. Polak zagrał przez 73 minuty - o sześć więcej od Arkadiusza Milika, który popisał się kilkoma ciekawymi akcjami, ale bramki tym razem nie zdobył. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Thiago Cionek.

W meczu Romy Wojciecha Szczęsnego i Sampdorii Karola Linettego górą byli rzymianie, którzy wygrali 3:2. Obaj zagrali po 90 minut, podobnie jak Bartosz Salamon (Cagliari).

Juventus - Sassuolo 3:1 (Higuaín 4, 10, Pjanić 27 - Antei 33); Palermo - Napoli 0:3 (Hamšík 47, Callejón 51, 65); Bologna - Cagliari 2:1 (Verdi 23, Di Francesco 74 - Bruno Alves 83); Atalanta - Torino 2:1 (Masiello 56, Kessié 82 z karnego - Falqué 54); Chievo - Lazio 1:1 (Gamberini 54 - de Vrij 54); Milan - Udinese 0:1 (Perica 88); Roma - Sampdoria 3:2 (Salah 8, Džeko 61, Totti 90 z karnego - Muriel 18, Quagliarella 41). Mecz Genoa - Fiorentina został przełożony; Pescara - Inter o 20.45. Empoli - Crotone w poniedziałek o 20.45.