Siatkarki Grot Budowlanych Łódź mogą się skupić na Tauron Lidze

Dariusz Kuczmera
Nie było niespodzianki w ostatnim meczu fazy grupowej siatkarek Grot Budowlanych Łódź w Stambule. Łodzianki nie urwały nawet seta drużynie Fenerbahce Stambuł, co zresztą nie udało się żadnej innej drużynie.

Siatkarki Fenerbahce Stambuł zakończyły rywalizację w grupie z dorobkiem 6 wygranych w 6 meczach i bilansem setów: 18-0. Ekipa Grot Budowlanych natomiast z dorobkiem sześciu punktów odpadła z tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń kończąc swój udział na trzecim miejscu w grupie.
Łodzianki mogą teraz skupić się na Tauron Lidze. W łódzkiej Sport Arenie podejmą Energę MKS Kalisz. Mecz odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia o 19:15. W Kaliszu to gospodynie wygrały bez straty seta, a statuetkę MVP otrzymała Dajana Bosković. Transmisja pojedynku dostępna będzie w Polsacie Box Go.

Fenerbahce Stambuł – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)
Grot Budowlani: Ewelina Wilińska 1, Marta Pol 2, Adrianna Kukulska 5, Weronika Sobiczewska 13, Kinga Różyńska 5, Andrea Mitrovic 9, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska 2, McKenzie May 1. Trener: Maciej Biernat.